ВО "Свобода"

ENG

25 березня 2016
Ігор Степура: Облрада не має права створювати комунальні підприємства
Ігор Степура: Облрада не має права створювати комунальні підприємства

25 березня 2016 року в день пам'яти Героя України В'ячеслава Чорновола в Кіровограді відбулася чергова сесія обласної ради. Під час сесії були розглянуті більше двох десятків питань порядку денного, серед яких й питання щодо створення Кіровоградською обласною радою нового комунального закладу. Заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура, усвідомлюючи власну персональну відповідальність, був змушений звернути увагу депутатів на невідповідність їх ініціятиви щодо створення комунального закладу, нормам Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування".

Як зазначив Ігор Степура, в розділі ХІ Конституції України, який регулює питання місцевого самоврядування, визначено право власности на комунальне майно та питання створення комунальних підприємств (ст. 140-146), прописані повноваження обласних та районних рад, у яких не зазначено про можливість створення означених підприємств. Натомість, у частині 1 ст. 143 прописано, які саме органи самоврядування мають право створювати комунальні підприємства. Отже, за Конституцією, "територіяльні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування, управляють майном, що є в комунальній власності" та, зрештою, "утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації та установи". Зверніть увагу, що мова йде виключно про права органів місцевого самоврядування села, селища і міста, але жодним словом не означене подібне право для районних та обласних рад! Аналогічні правові засади ми знаходимо і в ЗУ "Про місцеве самоврядування": пункт 30 частини першої статті 26 передбачає створення комунальних підприємств сільськими, селищними та міськими радами, й натомість стаття 43 цього закону не передбачає такої можливости для районних та обласних рад, дозволяючи їм лише вирішувати питання про продаж, передачу в оренду, концесію чи під заставу об'єктів комунальної власности, надання згоди на передачу об'єктів з державної власности в комунальну або придбання таких об'єктів власности.

"Як український соціял-націоналіст і патріот я маю державницькі переконання, тому наголошую на необхідності дотримання виключно правового способу державного управління й місцевого самоврядування! Конституція України і Закон України "Про місцеве самоврядування" чітко наділяють повноваженнями створення нових комунальних підприємств сільські, селищні та міські ради, але не передбачають такої можливості для районних та обласних рад. Я розумію, що на даний момент абсолютна більшість депутатського корпусу Кіровоградської обласної ради не була готова усвідомити і сприйняти озвучену інформацію і заклик до правопорядку. На жаль, навіть на двадцятому році існування Конституції України, правовий нігілізм депутатів усіх рівнів не дозволяє їм адекватно сприймати норми Конституції такими, якими вони є: або через відсутність політичної волі ретельно вивчити правові та законодавчі аспекти, або навіть з метою свідомої протидії державному будівництву - на догоду нашому віковічному ворогові, московській імперії. Депутати не почули мій заклик і аргументацію. Очевидно, що багато наших чиновників, держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, навіть не усвідомлюючи того, стають інструментом в руках ворога, який веде проти української нації "гібридну війну", і частина цієї війни відбувається не в окопах фронту, а в сесійних залах наших місцевих рад. 25 березня, в річницю, коли загинув герой України В'ячеслав Чорновіл - творець української Конституції - я вважаю за необхідне провести додаткову роз'яснювальну роботу з депутатами і громадянами. Переконаний, що найкраща оборонна політика нашої держави проти віковічного ворога - це закон, порядок та ефективна соціяльно-економічна політика з розбудови справедливого суспільного устрою. Все це не є можливим, поки ми будемо перебувати за межами конституційної, законодавчої та правової площини", - пояснив свою наполегливість у справі відстоювання норм Конституції та Закону заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура.

Прес-служба Кіровоградської ВО "Свобода"