ВО "Свобода"

ENG

7 квітня 2016
Ігор Степура: Горбунов і Ко обманули кіровоградців
Ігор Степура: Горбунов і Ко обманули кіровоградців

Як заступник голови Кіровоградської обласної ради я не можу пройти повз явище, яке мало місце 7 квітня 2016 року в Кіровограді. Буквально за кілька днів до цього був анонсований приїзд до міста народних депутатів України, який передбачав виїзне засідання Комітету з питань бюджету Верховної Ради України. За день до означеної події були роздані порядок денний та список учасників цієї зустрічі. По завершенню зібрання всі сайти Кіровоградщини в стрічці новин гучно і красномовно засвідчили, що в Кіровограді відбулося виїзне засідання Комітету з питань бюджету за участі народних депутатів.

На превеликий жаль, усе зовсім не так, як це було подано кіровоградцям. По-перше, до Кіровограда завітали всього 8 народних депутатів з тих 28, які складають відповідний комітет. Один із тих, кого не було - наш побратим із ВО "Свобода" Юрій Левченко. Я зв'язався з ним по телефону, щоби поцікавитися, з яких причин він був відсутній під час візиту до Кіровограда членів Комітету ВРУ з питань бюджету. Відповідь дуже проста: це не було ніяке виїзне засідання комітету! Якби це було так, то всі його члени отримали би порядок денний засідання, відповідні запрошення, що забезпечило би явку народних депутатів, щоб утворити кворум для ухвалення можливих рішень. 7 квітня 2016 року в малій залі Кіровоградської ОДА під час проведення цього заходу не було не те що кворуму, але й 30% від усього складу бюджетного комітету Ради. Дуже прикро, але маємо сказати, що це була така собі "розважальна прогулянка" народних депутатів до Кіровограда, а приводом до неї, очевидно, стало 60-річчя мера обласного центру Райковича.

Депутати, які прибули на чолі з нардепом від "Народного фронту" Олександром Горбуновим, під час "засідання" сумлінно його похвалили, але жодних рішень не було ухвалено. Постає запитання: а для чого тоді всі зібралися, зокрема представники державної вертикалі влади та органів місцевого самоврядування? Очевидно, в даному разі організатори влаштували певне інформаційне шахрайство та видали бажане за дійсне. Саме на це я хочу звернути увагу журналістів Кіровоградщини.

Основне, на що слід звернути увагу - що всі по черзі народні депутати, які брали слово, в кінці своїх промов обов'язково нахвалювали Горбунова. Коли я поцікавився самим форматом таких зустрічей, з'ясувалося, що з такими візитами вони вже об'їхали приблизно 8 областей. Я так зрозумів, що у такому форматі політичного піару партій, рейтинги яких різко впали, відбулася кожна із вищезазначених зустрічей. Так само, як і кіровоградці, були обдурені люди з інших обласних центрів та їхні органи місцевого самоврядування. У Кіровограді ж це й справді було схоже на рятівне коло "любих друзів", які мають на меті врятувати рейтинг Горбунова і Ко.

Але, разом з тим, на цьому зібранні були два цікавих питання та їх обговорення. Перше: щодо так званого "добровільного" об'єднання територіальних громад. Так от, навіть у колі цих "любих друзів" Горбунова позиції народних депутатів розділилися. Якщо була представлена думка про необхідність об'єднання, при чому об'єднання "один район - одна громада", то була озвучена й думка протилежна, а саме: чи доцільно взагалі об'єднуватися, що це дасть людям і чи є впевненість у тому, що проблема достатньо вивчена. Тобто очевидно, що навіть у такому колі народних депутатів зі спільними, так би мовити, інтересами, не було однієї думки з приводу децентралізації. Це є ще одним підтвердженням того, що не потрібно "поспішати у пекло" щодо об'єднання територіальних громад, якщо навіть народні депутати України не мають впевненості в доцільності проведення подібної реформи.

Друге питання, яке привернуло мою увагу - це лобіювання фінансування ДП "Чорноліський лісгосп". За запитом лісівників, який озвучив Горбунов, є необхідність сприяти та виділити лісгоспу фінансування з обласного бюджету, на що було дуже цікаво почути іншу точку зору від присутніх представників навіть цієї частини бюджетного комітету ВРУ. Деякі народні депутати зазначили, що минулого року означене підприємство отримало близько 1, 5 млн. грн. прибутку, тож на потрібні видатки мають достатньо своїх коштів. Я, зі свого боку, поділяю таку думку і вважаю, що "Лісгосп" достатньо заробляє грошей для того, щоб зі своєї прибуткової частини спрямувати кошти саме на власні витрати.

Дуже прикро, що цього разу, запросивши на виїзне засідання органи місцевого самоврядування, виконавчу гілку влади та журналістів, нас усіх "розвели, як кошенят". Будьмо гідними і не потрапляймо більше на гачок подібних маніпуляцій зацікавлених у політичному піарі політиків!

Ігор Степура, заступник голови Кіровоградської обласної ради