ВО "Свобода"

ENG

18 квітня 2016
Руслан Степура: Слід підтримувати фронт, а не тенісні корти!
Руслан Степура: Слід підтримувати фронт, а не тенісні корти!

18 квітня 2016 року відбулося позачергове засідання постійної комісії з питань б'юджету при Кіровоградській обласній раді. Як зазначив керівник фракції ВО "Свобода", член постійної б'юджетної комісії Руслан Степура, на порядку денному засідання стояло питання щодо фінансування кількох об'єктів области в межах шефської допомоги війську відповідно до Указу Президента України. Попри категоричну незгоду з подібним спрямуванням б'юджетних коштів фракції ВО "Свобода" в Кіровоградській обласній раді, членам б'юджетної комісії таки вдалося з другої спроби "пропхати" це рішення.

Як ми вже повідомляли, перша спроба ухвалити таке спрямування величезних сум з обласного б'юджету відбулася 13 квітня 2016 року в ході чергового засідання постійної комісії з питань б'юджету при Кіровоградській обласній раді. На порядку денному тоді серед інших було питання "Про погодження проекту розпорядження голови обласної державної адміністрації про розподіл субвенцій до обласного б'юджету на виконання програми соціяльно-економічного розвитку", а саме - спрямування 2, 9 млн гривень на потреби військових. У ході цього засідання розглядалося питання спрямування 600 тис. гривень на облаштування спортивного майданчика для однієї з військових частин. Тоді голос, який відмовився віддати за це рішення свободівець Руслан Степура, виявився вирішальним. Однак уже наступного дня членів б'юджетної комісії повідомили про повторне засідання, яке й відбулося 18 квітня.

"Найближчими днями Кіровоградщиною можуть ширитися чутки з приводу того, що націоналісти в Кіровоградській обласній раді не готові сприймати пропозиції обласної адміністрації щодо шефства над військовими частинами. Це, безумовно, є повна нісенітниця і не відповідає дійсности. Всі прекрасно знають, що українські націоналісти першими пішли в добровольчі батальйони, почали очолювати волонтерські рухи тощо. Ми розуміємо, що необхідно зараз для підтримки війська, чого саме вояки чекають від нас. Відповідно до Указу Президента України щодо шефської допомоги чітко вказаним військовим частинам, за областями закріплені були конкретні частини ЗСУ та Національної гвардії. У порядку денному на засіданні б'юджетної комісії 18 квітня розглядали фінансування трьох об'єктів, а саме: фінансування аварійно-рятувального загону спецпризначення (реставрація будівлі навчального корпусу колишнього юнкерсько-кавалерійського училища), квартирно-експлуатаційного відділу міста Кіровограда (ремонтно-реставраційні роботи будівлі казарми) та військової частини №2269 (будівництво спортивного майданчика). Саме на останньому об'єкті я хотів би зосередити увагу громадськості. В Указі Президента України щодо шефської допомоги військова частина №2269 Нацгвардії в місті Олександрії не закріплена за обласною державною адміністрацією! Вона закріплена за Олександрійською районною державною адміністрацією та Олександрійською міською радою. Якщо ми й хочемо бути патріотами, сприяти війську та пишатися тим, що ми державні мужі, то маємо підтримувати тих, хто завтра прийде до нас і спитає, що ми зробили як депутати для того, щоб наблизити перемогу. Націоналісти завжди скажуть: ми не підтримували фінансування стін і тенісних кортів, коли допомоги потребували захисники України на передовій", - пояснює позицію свободівців депутат Кіровоградської обласної ради Руслан Степура.

Також націоналіст повідомив, що на його зауваження щодо невідповідности рішення б'юджетної комісії у питанні спрямування коштів, передбачених для підтримки війська, до Указу Президента та законодавчих норм, представник облдержадміністрації відповів, що дотримання указу не є обов'язковою умовою. Таким чином, стає зрозуміло, що представникам місцевої влади абсолютно неважлива пріоритетність та нагальні потреби військових. Саме в цьому у депутатів фракції ВО "Свобода" в Кіровоградській обласній раді полягає розбіжність із баченням представників обласної адміністрації. Націоналісти наполягають, що найбільш важливою сьогодні є підтримка військових на передових позиціях, де вони під постійними обстрілами намагаються стримати ворога.

Прес-служба Кіровоградської обласної організації ВО "Свобода"