ВО "Свобода"

ENG

15 вересня 2016
Павло Дейнеко: Свободівці обов'язково допоможуть відстояти школу селянам!
Павло Дейнеко: Свободівці обов'язково допоможуть відстояти школу селянам!

15 вересня 2016 року на Кропивниччині в Олександрівському районному суді відбулося попереднє засідання за позовом керівника юридичного відділу обласної організації ВО "Свобода", правозахисника Павла Дейнеки спільно з громадою села Вищі Верещаки щодо неправочинної ліквідації школи у вищеназваному селі. Справу призначено до розгляду на 11 жовтня ц.р.

Як повідомив Павло Дейнеко, ще 22 червня 2016 року місцева районна рада ухвалила рішення, за яким було створене Красносільське НВО, а також припинила юридичну особу Вищеверещаківського НВК.

За словами націоналіста, де-юре це означає ліквідацію школи в селі Вищі Верещаки: "На жаль, подібними рішеннями райрад нині нікого не здивуєш, адже саме таким антиконституційним способом втілюється горе-реформа освіти в Україні. Проте далеко не всі громади погоджуються з примусовим закриттям шкіл. Не стала винятком і вищеверещаківська громада. Обурення жителів цього села знайшло своє втілення в численних зверненнях до відповідних органів та посадових осіб з проханням допомогти зберегти їх школу". Проте, як підкреслив правозахисник, окрім відписок і небажання зрозуміти їхні проблеми, селяни так нічого й не отримали. Від голови районної ради, представника "Батьківщини" Григорія Гончаренка, селянам довелося почути не лише недолугі аргументи на користь закриття єдиної в селі школи, але й відверті образи.

Ситуацію змінило втручання свободівця - заступника голови обласної ради Ігоря Степури, якого запросили на збори села. Він наголосив на тому, що це рішення було ухвалено з порушенням низки нормативних актів. Навіть більше: відповідно до закону "Про місцеве самоврядування в Україні", ухвалення подібних рішень виходить за межі компетенції районних рад.

Громада в ході зборів вирішила за підтримки свободівців захищати свою школу в суді. 18 серпня 2016 року керівник юрвідділу обласної організації ВО "Свобода" Павло Дейнеко спільно з представниками ініціятивної групи села подали до Олександрівського райсуду позовну заяву про визнання протиправним та скасування вищеозначеного рішення Олександрівської районної ради.

"Ми маємо факт тотального порушення законодавства, зокрема про місцеве самоврядування, про доступ до публічної інформації, а також порушення низки розпоряджень і постанов Кабміну. Тому є підстави вважати, що рішення суду буде на нашу користь. Тим більше, що вже маємо прецедент у Запорізькій області, коли в подібній справі суд став на бік громади. Переконаний, нам вдасться відстояти право селян на школу!" - прокоментував перспективи громади в суді Павло Дейнеко.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"