ВО "Свобода"

ENG

17 вересня 2016
Руслан Степура: Світловодська райрада не склала іспит на здатність почути громаду, яка її обирала
Руслан Степура: Світловодська райрада не склала іспит на здатність почути громаду, яка її обирала

17 вересня 2016 року територіяльна громада села Подорожнього (Світловодський район) провела попереджувальну акцію протесту, яка була спровокована подіями, що відбулися в сесійній залі Світловодської районної ради напередодні, 16 вересня. До участи в акції долучилися націоналісти Світловодської районної "Свободи", серед яких депутати Світловодської міської та Кіровоградської (поки що) обласної рад. На акцію вийшли більше сотні мешканців села, які на кілька годин заблокували рух транспорту на пішохідному переході, щоби привернути увагу влади і громадськости до проблеми.

Нагадаємо, що на 12-й сесії Світловодської райради розглядали питання майбутнього двох освітніх закладів. Шляхом реорганізації, а точніше - ліквідації Подорожнянської та Микільської ЗОШ 1-3 ступенів як юридичних осіб планувалося утворити два НВО на базі Григорівської та Великоандрусівської ЗОШ.

Громада Подорожнього ще на зборах села, які відбулися незадовго до сесії, висловила своє бажання боротися за збереження школи, а також утримувати її та розвивати в подальшому. На зборах громади були присутні депутати-націоналісти обласної ради Руслан Степура і заступник голови обласної ради Ігор Степура.

Варто сказати, що в ході сесії депутати з'ясовували питання комунальної власности територіяльних громад, а всі доводи селян і націоналістів щодо заборони громадою чіпати її школу не були взяті до уваги. Після голосування представники громади залишили сесійну залу з вигуками "Ганьба!".

Зважаючи на дії депутатів, активісти Подорожнього разом зі свободівцями вимагали скасувати рішення 12-ї сесії Світловодської райради від 16 вересня про ліквідацію школи. Але й пікет на дорозі не дав результату. Влада вкотре проігнорувала волю громади Подорожнього.

"Шкода, що вони так і не засвоїли аксіому Майдану: коли влада перестає чути громаду і діє в супереч її волі - починає говорити "вулиця". Ми, націоналісти, точно знаємо, що ці горе-реформи беруть свій початок з часів правління банди Януковича. Тепер її втілюють представники Порошенка. Завтра органи влади будуть розводити руками і казати: "Ви самі ліквідували школу як юридичну особу, ми тут ні до чого!". Депутати стояли перед іспитом на здатність почути голос громади і діяти відповідно до доручення тих, хто обирав і наділив їх представницьким мандатом. Вони цей іспит не склали. В ході акції протесту вони знову відгородилися від громади", - прокоментував депутат обласної ради від ВО "Свобода" Руслан Степура.

Оскільки очільники районної влади не з'явилися, щоб поспілкуватися з людьми, громада залишила за собою право на продовження акції прямої дії наступного тижня, а також відстоювати свої права в юридичній площині. Націоналісти всієї области зобов'язалися підтримати громаду у боротьбі за збереження школи.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"