ВО "Свобода"

ENG

29 листопада 2016
Руслан Степура: Б'юджетна комісія намагається знівелювати роль керівного апарату Кіровоградської облради
Руслан Степура: Б'юджетна комісія намагається знівелювати роль керівного апарату Кіровоградської облради

29 листопада 2016 року відбулося засідання постійної комісії з питань б'юджету, фінансово-економічної політики та інвестицій Кіровоградської обласної ради. У порядку денному, який отримали члени комісії, було зазначене одне питання - розподіл б'юджетних коштів на купівлю житла для родин загиблих та скалічених ветеранів війни. Але безпосередньо в ході затвердження порядку денного керівник управління капітального будівництва Кіровоградської ОДА приніс розпорядження голови облдержадміністрації С. Кузьменка "Про зміну об'єктів, фінансування яких здійснюється 2016 року за рахунок коштів б'юджету розвитку обласного б'юджету".

Суть змін полягала у тому, щоб надати додаткові кошти з обласного б'юджету на виготовлення проєктно-кошторисної документації для проведення ремонту приміщень освіто-культурної галузі. Ці об'єкти отримали фінансування 18 листопада 2016 року за рахунок державної субвенції, яка раніше була спрямована на придбання медичного обладнання для дитячої обласної лікарні.

Як повідомив член б'юджетної комісії, депутат фракції ВО "Свобода" в Кіровоградській обласній раді Руслан Степура, 18 листопада відбулося позачергове засідання комісії з питань б'юджету задля внутрішнього перерозподілу коштів б'юджету розвитку обласного б'юджету, що по суті є державною субвенцією. Фактично йшлося про те, що на медобладнання спрямовувати кошти вже немає потреби - ніби обладнання, яке потрібне, зараз немає в наявності, тому це фінансування є "недоцільним".

За словами депутата, напевно, більшості членів комісії геть нецікаво обладнати лікарню сучасними приладами. Тому вирішили кошти, передбачені на придбання медичного обладнання, розкидати на об'єкти освіти, культури тощо. Але, як виявилося, 18 листопада члени комісії "забули" про проєктно-кошторисну документацію, що фінансується з обласного б'юджету та мала забезпечити можливість запланованого ремонту означених об'єктів. Мабуть, тому було вирішено "закрити хвости" на засіданні комісії 29 листопада.

Попри заперечення з боку свободівця, питання про зміну об'єктів фінансування включили до порядку денного засідання комісії 29 листопада. Руслан Степура відмовився підтримувати оновлений порядок денний, оскільки запропоновані зміни не були заздалегідь розіслані членам комісії для ознайомлення, що суперечить регламенту обласної ради.

Свободівець нагадав: порядок денний усі члени комісії мають отримувати за три дні до засідання. Бувають випадки, коли особливо нагальні питання на розгляд потрапляють напередодні. Але ситуація, коли проєкт про спрямування значних сум коштів з обласного б'юджету виносять на розгляд безпосередньо на засіданні комісії, є неприпустимим порушенням.

"Питання, пролобійоване ОДА і включене до порядку денного засідання комісії, не пройшло через керівний апарат обласної ради, що суперечить усім процедурним нормам. Таким чином нівелюється роль апарату обласної ради. Тепер щодо доцільности цих змін: націоналісти категорично проти таких дій комісії. Після відмови підтримувати сформований з порушеннями порядок денний я отримав у свій бік шквал критики. Окремі депутати закидали "Свободі" небажання підтримувати музеї, дитячі садочки, центри юнацької творчости тощо. Але ж не "Свобода" виступила суб'єктом подання - питання ініціювала Кіровоградська ОДА. І якщо з якихось причин чиновникам більше кортіло "освоїти кошти", ніж дотриматися елементарних процедурних норм, то це є виною саме представників ОДА. Більше того, можу засвідчити, що жодних звернень від представників закладів, які включені в розпорядження про фінансування ремонту їхніх приміщень, до б'юджетної комісії не було", - прокоментував Руслан Степура.

Оскільки з 10 членів комісії на засіданні були присутні лише 6, то позиція "Свободи" в даному питанні стала ключовою. Тож рішення, попри обурення окремих депутатів, не набрало необхідної для ухвалення кількости голосів.

Прес-служба Кіровоградської обласної організації ВО "Свобода"