ВО "Свобода"

ENG

6 березня 2017
Руслан Степура: Члени б'юджетної комісії Кіровоградської облради відмовилися спрямувати додаткові кошти на ліки для громадян
Руслан Степура: Члени б'юджетної комісії Кіровоградської облради відмовилися спрямувати додаткові кошти на ліки для громадян

6 березня 2017 року відбулося засідання постійної комісії з питань б'юджету, фінансово-економічної політики та інвестицій Кіровоградської обласної ради. В ході засідання члени комісії відмовилися підтримати пропозицію депутата від ВО "Свобода" Руслана Степури щодо спрямування додаткових коштів на забезпечення необхідними ліками тяжкохворих мешканців Кропивниччини.

Засідання комісії переважно було присвячене розподілу надлишкових коштів від перевиконання б'юджету области у 2016 році. Попри те, що раніше комісія з питань б'юджету ухвалила рішення покласти близько 90 млн грн на депозитний рахунок, виявилося, що окремі депутати вирішили без зволікань перерозподілити їх "під нуль" вже зараз.

Як зазначив Руслан Степура, ще від початку засідання комісії стало зрозуміло, що її голова й деякі депутати вже визначилися, які саме рішення будуть ухвалені. Наприклад, здивувала специфіка визначення порядку питань, призначених до розгляду: спершу було запропоновано ухвалити зміни до б'юджету, а вже потім ‒ голосувати за цільові програми, які потребують фінансової підтримки з того самого б'юджету, але з урахуванням змін. На думку свободівця, таким підходом голова комісії "поставив воза попереду кобили". Це стало своєрідним свідченням про ймовірні домовленості в певних колах щодо розподілу надлишків б'юджету. Адже доцільно було б спочатку розглянути цільові програми, а вже потім ‒ визначати їх фінансування з урахуванням наявности надлишкових коштів.

У ході розгляду питання про зміни до обласного б'юджету депутат-свободівець Руслан Степура виступив з пропозицією зняти 6 млн грн з коштів, спрямованих раніше на капітальне будівництво, і спрямувати їх на забезпечення медикаментами та медичним обладнанням мешканців области, які страждають на тяжкі недуги і не мають можливости повноцінно лікуватися за власний кошт.

"До депутатів Кіровоградської обласної ради надходить дуже велика кількість звернень від соціяльно незахищених громадян, хворих на онкологічні та инші тяжкі захворювання. Навіть банальна операція нині є непідйомною для багатьох людей. Громадяни стають в чергу, щоб отримати матеріяльну допомогу. Це свідчить про те, що ми, депутати облради, приділяємо мало уваги саме питанням забезпечення громади медикаментами та медичним обладнанням, яке дало б їм можливість уникнути послуг приватних клінік. Наприклад, державна субвенція на придбання ліків для людей, хворих на цукровий діябет, цьогоріч зменшена з 29 до 18 мільйонів гривень. І цей тягар тепер лягає на місцеві б'юджети области. Насправді ж, коли ліки дорожчають, треба було б суму субвенції збільшувати. Ми бачимо, що уряд Гройсмана проводить антисоціяльні зміни, тому я запропонував дофінансувати закупівлю медикаментів для тяжкохворих громадян за рахунок капітального будівництва", ‒ коментує Руслан Степура.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"