ВО "Свобода"

ENG

10 березня 2017
Ігор Степура: Формування територій громад має відбуватися з урахуванням думки людей
Ігор Степура: Формування територій громад має відбуватися з урахуванням думки людей

10 березня 2017 року в ході сесії Кіровоградської обласної ради VII скликання на розгляд депутатів було винесено проєкт рішення "Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області". Документ передбачав виключити з Перспективного плану низку територіяльних громад, які виявили категоричну незгоду з об'єднанням всупереч їх інтересам. Депутати фракції ВО "Свобода" не голосували за цей проєкт рішення, оскільки це могло свідчити про підтримку націоналістами вже наявного Перспективного плану, який не витримує критики з багатьох причин. Зрештою, ці зміни депутати так і не ухвалили.

Перед розглядом проєкту рішення до представників цих громад з поясненням позиції фракції ВО "Свобода" звернувся заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура. Він зазначив, що в процесі підготовки до сесії націоналістам довелося отримувати письмові і телефонні звернення від представників територіяльних громад Онуфріївського, Новоархангельського та инших районів. Націоналіст підкреслив, що люди не завжди чітко розуміють ситуацію та просять сприяння "Свободи" у виключенні їхніх районів з Перспективного плану. Зазвичай після отримання відмови люди починають думати, що депутати ВО "Свобода" не хочуть їх підтримати та не розуміють їхніх проблеми, але ця думка хибна.

Так, за словами заступника голови облради Ігора Степури, з моменту ухвалення Закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад" у 2015 році націоналісти мають послідовну позицію. У 2015 році жоден народний депутат від ВО "Свобода" не голосував за цей закон, на відміну від инших політсил у парламенті, які взяли активну участь в голосуванні. Пояснення одностайности свободівців у цьому питанні можна отримати на сайті ВРУ ‒ це висновки Головного експертного управління та Головного юридичного управління Верховної Ради, які ще в 2015 році заявляли про невідповідність Закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад" до низки положень Конституції України. Більше того, експерти зазначали, що, за відсутности базового закону про адміністративно-територіяльний устрій України, будь-яку реформу децентралізації ухвалювати неможливо.

"Ми розуміємо, що була певна політична доцільність постмайданівських проевропейських сил, яка перемогла здоровий глузд та правові основи. Цей Закон було ухвалено. Як наслідок, сьогодні ми маємо суперечливі моменти і на наших територіях. У 2015 та 2016 роках депутати облради проголосували та ухвалили два Перспективних плани. Тоді ми зверталися до депутатів инших фракцій з нагадуванням, що вони є представниками територіяльних громад, які їх обрали. Тоді слід було поспілкуватися з людьми і дізнатися, чи хочуть вони, щоб були проголосовані ці плани. Ми закликали всіх зважено підійти до проблеми, провести громадські слухання, щоб почути людей на місцях. Нас не почули. Ми послідовно виступали проти проведення децентралізації, свободівці не голосували за Закон у Верховній Раді і не дали жодного голосу за обидва плани в облраді, ми не підтримуємо цей Закон і в районних радах. Ніхто і ніколи не зможе закинути ВО "Свободі", що ми бодай на якомусь рівні підтримали цей "закон про колективізацію", ‒ наголосив Ігор Степура.

Крім того, Ігор Степура заявив, що свободівці ніколи не схвалювали примусового втягнення територій в будь-які перспективні плани. Але, проголосувавши за проєкт рішення в тому вигляді, який поданий на розгляд депутатів нині, націоналісти автоматично дали б голоси за сам Перспективний план. Зрозуміло, що зміни до цього плану допомогли б деяким територіяльним громадам. Але голоси в підтримку змін до Перспективного плану автоматично стали б голосами за сам план. І це, своєю чергою, було б сигналом для невдоволення инших громад, які теж мають претензії, але діють згідно попередніх рішень облради.

Насамкінець, Ігор Степура повідомив, що звертався до голови Постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльности, свободи слова, правової та антикорупційної політики пана Орлова з пропозицію винесення на розгляд цього питання окремими проєктами рішень, щоб націоналісти могли за них проголосувати, але вона не була підтримана.

"На жаль, представлений нині проєкт рішення містить у собі всі разом узяті питання, які можуть конкурувати одне з одним. Переконаний, що треба знайти инший підхід, запропонувати инший, досконаліший проєкт рішення, який усе таки дасть можливість тим територіям, які не хочуть надалі перебувати в Перспективному плані, гідно з нього вийти, а нам, свободівцям ‒ його підтримати", ‒ підсумував Ігор Степура.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"