ВО "Свобода"

ENG

10 жовтня 2017
Сергій Капітонов: Міськрада Кропивницького віддала 10 гектарів землі фірмі, що існує лише на папері
Сергій Капітонов: Міськрада Кропивницького віддала 10 гектарів землі фірмі, що існує лише на папері

10 жовтня 2017 року в ході чергового засідання міської ради Кропивницького з порушенням Закону "Про доступ до публічної інформації" та регламенту, ймовірним тиском на депутатів і вмовляннями було "протягнуте" рішення щодо надання в оренду на 49 років земельної ділянки розміром 10га новоствореному ТОВ "ЕКОБЕЗПЕКА-К". Фракція ВО "Свобода" в міській раді виступила категорично проти надання землі підприємству, яке абсолютно не викликає довіри.

Ще напередодні, 9 жовтня, на засіданні земельної комісії її заступник, голова фракції ВО "Свобода" в міськраді Сергій Капітонов єдиний заперечив можливість спрямування землі підприємству, не здатному надати місту жодних гарантій щодо подальшого виконання взятих на себе обов'язків. За словами свободівця, фірма, яка нібито бере на себе зобов'язання побудувати в Кропивницькому сміттєпереробний завод, насправді існує лише на папері і лише впродовж кількох останніх місяців. Крім того, статутний капітал фірми, утвореної в серпні цього року, становить всього 1000 гривень.

Націоналісти заявляють, що настільки бездумне, але дуже потрібне для певних осіб рішення є злочинно безвідповідальним, оскільки гарантії того, що на цій землі колись стоятиме сміттєпереробний завод, немає ніякої. Та найбільше насторожує той факт, що віддати 10га землі намагалися з особливою поспішністю. Так, ще на початку сесії громадські активісти заявили про невідповідність запропонованого порядку денного вимогам статті 15 Закону "Про доступ до публічної інформації", оскільки частина питань не були вчасно оприлюднені на сайті органу самоврядування для детального ознайомлення громадськості. Міський голова Андрій Райкович, заслухавши заяву, в якій активісти обіцяли оскаржити підтримані без дотримання необхідної процедури рішення в суді, сам вніс пропозицію зняти з розгляду проблемні питання. Серед них був і проєкт про надання землі сумнівному підприємству. Втім, за пропозицією депутата від БПП "Солідарність" Андрія Кролевця, скандальне питання таки включили до порядку денного.

Найактивнішими лобістами ухвали цього рішення стали окремі депутати з "Опоблоку", "Нашого краю" та партії "Рідне місто" на чолі з міським головою Андрієм Райковичем. В обговоренні охочі до "швидкого" розподілу землі застосували неабияке красномовство. Як засвідчують присутні в сесійній залі, вже після першого невдалого голосування у бік депутатів, що мали об'єктивні причини не підтримувати рішення, прозвучали звинувачення у "політичній змові" та "небажанні" працювати на благо міста, озвучені "мером" Райковичем. Для пошуку голосів була організована перерва на годину, щоб згодом повернутися до переголосування вже за пропозицією депутата з "Рідного міста" Олександра Шамардіна.

"Фракція "Свободи", як і всі адекватні люди, зацікавлена в будівництві сміттєпереробного заводу. Але, вважаємо, що це безвідповідально ‒ віддавати землю в оренду на 49 років абикому. Ми не можемо гарантувати громаді, що тут постане саме сміттєпереробний завод. Ця фірма, яка не має ні техніки, ні персоналу, існує лише на папері, не є комунальним підприємством, нам підконтрольним. ТОВ не дає жодних серйозних документів, лише озвучує красиві екологічні байки. Тут може з'явитися що завгодно, навіть полігон для львівського сміття, і міська рада не зможе цьому запобігти. "Свобода" категорично проти надання землі без відповідних гарантій", ‒ заявив Сергій Капітонов.

Але, незважаючи на здоровий глузд, поклавшись лише на кілька паперів і красиве слівце про "екологічне диво", депутати таки віддали землю в оренду ТОВ "ЕКОБЕЗПЕКА-К". Якому з поколінь доведеться розплачуватися за таке депутатське недбальство, стане зрозуміло нескоро. Але свідоме ігнорування депутатами і міським головою законів України помітне, на жаль, вже сьогодні.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"