ВО "Свобода"

ENG

19 січня
Павло Дейнеко: Рішення депутатів приєднувати села до ОТГ всупереч волі громади ‒ це зрада виборців
Павло Дейнеко: Рішення депутатів приєднувати села до ОТГ всупереч волі громади ‒ це зрада виборців

19 січня 2018 року Петрокорбівська сільська рада Новгородківського району всупереч попередньому рішенню громадських слухань надала згоду на "добровільне" об'єднання сіл Дубівка, Білопіль, Корбомиколаївка та Петрокорбівка з селищем Нова Прага. Свободівці Ногородківщини жорстко розкритикували таку діяльність депутатів та заявили, що підтримуватимуть селян у боротьбі за відновлення справедливости.

За відповідний проєкт рішення проголосували 6 депутатів, проти висловилися 5, один утримався. Вирішальним став голос селищної голови Зої Шепеленко, яка проголосувала за створення ОТГ з центром у Новій Празі.

Зазначимо, що таке рішення сільської ради стало неприємною несподіванкою для мешканців сіл, підпорядкованих Петрокорбівській сільській раді і викликало шквал емоцій у присутніх на засіданні сесії селян. Люди стверджують: позиція депутатів абсолютно протилежна думці громадян, що була висловлена на громадських слуханнях.

Зокрема, проти відповідного об'єднання проголосували люди в Петрокорбівці й Білополі. Підтримали таке об'єднання лише мешканці Дубівки. Загалом зі 176 осіб, які взяли участь у громадських обговореннях, за створення ОТГ з центром в Новій Празі проголосували лише 53 особи. Проти висловились 81 людина, утрималися 19, не голосували 23 особи.

Таким чином, сільська рада фактично ухвалила рішення, яке суперечить позиції селян. На думку націоналістів Новгородківщини, це неприпустимо.

Як наголосив керівник Новгородківської районної організації ВО "Свобода", правозахисник Павло Дейнеко, це кричущий випадок порушення принципів конституційності й добровільности об'єднання територіяльних громад.

"Вважаю, що ніхто не має права диктувати умови громадам в таких принципових питаннях, як створення ОТГ. Але шестеро депутатів Петрокорбівської сільради на чолі з сільською головою, мабуть, забули про демократію і фактично ухвалили рішення всупереч волі селян. Громада самостійно має вирішувати питання про об'єднання, а таке рішення сільської ради, інакше як зрадою інтересів виборців я назвати не можу! Тому Новгородківська "Свобода" однозначно підтримає ці громади і допоможе їм захистити своє право на самоврядування", ‒ прокоментував рішення депутатського корпусу керівник Новгородківської районної організації ВО "Свобода" Павло Дейнеко.

Також у проєкті рішення йшлолося, що крім сіл адміністративно підпорядкованих Петрокорбівській сільській раді до ОТГ входитимуть села Лозуватка, Григорівка, Олександро-Пащенкове, Шарівка, Гайове, Квітневе Олександрійського району, села Пантазіївка, Троянка, Веселка Знам'янського району, село Митрофанівка Новгородківського району.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"