ВО "Свобода"

ENG

24 січня
Павло Дейнеко: Петрокорбівська сільрада продовжує нехтувати думкою громади
Павло Дейнеко: Петрокорбівська сільрада продовжує нехтувати думкою громади

Увечері 23 січня 2018 року в селі Петрокорбівка, що на Новгородківщині, розвісили оголошення про проведення громадських обговорень проєкту рішення сільської ради щодо створення ОТГ, запланованих на 9:00 24 січня. При цьому громада села налаштована вкрай негативно щодо перспективи створення ОТГ.

В оголошенні міститься інформація щодо проведення подібних обговорень у селах Білопіль та Дубівка вранці того ж дня. Як засвідчують члени громади села Петрокорбівки, оголошення з'явилося в темну пору доби у кількох місцях, зокрема біля сільського магазину та на дошці оголошень.

Нагадаємо, що 19 січня Петрокорбівська сільська рада Новгородківського району всупереч попередньому рішенню громадських слухань надала згоду на "добровільне" об'єднання сіл Дубівка, Білопіль, Корбомиколаївка та Петрокорбівка з селищем Нова Прага. Зазначимо, що таке рішення сільської ради стало неприємною несподіванкою для мешканців сіл, підпорядкованих Петрокорбівській сільраді, й викликало обурення у присутніх на засіданні сесії селян. Люди стверджують: позиція депутатів абсолютно протилежна думці громадян, висловленій на громадських слуханнях.

Свободівці Ногородківщини розкритикували ці дії депутатів та заявили, що підтримуватимуть селян у боротьбі за відновлення справедливости (докладніше: kropyvnytskyy.svoboda.org.ua).

Як повідомляють обурені мешканці села Петрокорбівки, у селі вкотре відбуватиметься відверте ошуканство громади. Адже зрозуміло, що вночі оголошення прочитає вкрай мало селян, і на обговорення прийдуть переважно зацікавлені особи. Разом з тим, більшості членів громади Петрокорбівки, що є найбільшою з тих, де проводитимуть обговорення, про них абсолютно невідомо.

Свободівці Новгородківщини вважають, що таким чином влада і зацікавлені в примусовому створенні ОТГ особи не лише маніпулюють громадською думкою, але й відверто її зневажають. Лояльні до влади особи можуть "протокольно" засвідчити все, що завгодно. І в такому разі громадські обговорення будуть вважатися легітимними, при тому що серед учасників обговорень більшість будуть складати запрошені владою особи, а не прості селяни. Результати можуть бути сфальсифіковані.

Голова Новгородківської районної організації ВО "Свобода" Павло Дейнеко переконаний, що, не інформуючи людей належним чином і фактично приховуючи від них проведення громадських обговорень, можна лише підвищити градус соціяльної напруги. В той же час націоналіст наголошує, що за допомогою ошуканства селян дійти порозуміння влади і громад не вдасться.

"Про проведення цих зборів буде поінформована мінімальна кількість людей. Влада і окремі зацікавлені особи з Олександрійського району будь-якими методами намагаються створити ОТГ, незважаючи на висловлену на громадських обговореннях думку селян. Імовірно, що на ці так звані громадські обговорення вже запрошено потрібних владі людей, і ці обговорення спеціяльно намагаються приховати від решти селян", ‒ припускає очільник свободівців Новгородківщини, правозахисник Павло Дейнеко.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"