ВО "Свобода"

ENG

24 січня
Павло Дейнеко: Громада Петрокорбівки висловила небажання приєднуватися до Нової Праги
Павло Дейнеко: Громада Петрокорбівки висловила небажання приєднуватися до Нової Праги

24 січня 2018 року в селах Петрокорбівської сільської ради проводились громадські обговорення проєкту рішення сільської ради про створення ОТГ з центром у Новій Празі. Як і раніше, громада не підтримала створення ОТГ в такому форматі, однак, цього разу громадське обговорення не обійшлися без хитрощів влади і вже традиційного втручання в процес чоловіка, що представився представником підприємства "Украгроком".

А хитрощі і ошуканство щодо цих обговорень почалися ще до їх проведення. Знаючи результати попередніх обговорень, які засвідчили небажання селян об'єднуватися з Новою Прагою, чиновники наперед усвідомлювали, що результати цих обговорень будуть аналогічні. Вочевидь, щоб спотворити результати обговорень, оголошення про їх проведення були розміщені в селі пізно ввечері 23 січня, при тому, що їх проведення в Петрокорбівці планувалося вже на 9-ту ранку наступного дня. Таким чином, більшість селян не могли вчасно дізнатися про ці обговорення подібних оголошень, і результати обговорень можна було б спотворити.

Усвідомлюючи це, активні селяни спільно з Новгородківською організацією ВО "Свобода" і принциповими депутатами сільради доклали максимум зусиль для того, щоб залучити на ці обговорення якомога більше селян, які висловили б свою позицію.

Однак, під час проведення самих обговорень, вдавання зацікавлених осіб до хитрощів продовжились. За словами селян, присутній на зборах представник агропідприємства постійно вказував чиновникам, яким чином їм діяти під час зборів і скрізь їх супроводжував. У присутніх складалось враження, що він фактично керує процесом. У обговорення також втручався голова Новгородківської РДА Андрій Кочерга, який також активно намагався схилити селян до небажаного їм об'єднання.

Втім, попри всі намагання владно-бізнесового "спруту" організувати громадські обговорення з "потрібним" їм результатом, громада таки чітко висловила свою позицію. Загалом по Петрокорбівській сільській раді навіть з урахуванням всіх чиновницьких хитрощів, люди проголосували проти схвалення проєкту рішення щодо створення ОТГ з центром у Новій Празі.

Усвідомлюючи, що результати обговорень будуть не на їхню користь, чиновники вдалися до чергового ошуканства, яке, за словами місцевих жителів, стало "апофеозом владного шахрайства". На громадські обговорення у Дубівці принесли більше двох десятків заяв від буцімто жителів села, в яких вони висловлюються за схвалення проєкту рішення про об'єднання з Новою Прагою. Присутні на обговореннях депутати були шоковані намірами сільської голови брати до уваги ці заяви, адже Порядком проведення громадських обговорень, який затверджувала сільська рада, такої форми голосування не передбачено. Крім того, селяни мають сумніви щодо достовірності цих заяв.

Разом з тим, Новгородківські свободівці наголошують, що попри всі намагання влади проігнорувати думку громади, селяни проявляють чудову організованість і рішучість в діях. Націоналісти переконані, що спільними зусиллями, громади Петрокорбівки таки відстоять своє право на самоврядування.

"Ми приємно вражені активністю і принциповістю селян у боротьбі за інтереси своєї громади! Попри всі намагання спотворити результати громадських обговорень їм спільно з депутатами сільради таки вдалося заявити про своє ставлення до створення об'єднаної громади з центром у Новій Празі. Окремо хочу закликати сільського голову, щоб вона припинила маніпуляції, бо інакше ми звернемося до поліції з заявою про зловживання владою", ‒ заявив керівник Новгородківської районної організації ВО "Свобода" Павло Дейнеко.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"