ВО "Свобода"

ENG

5 лютого
Павло Дейнеко: За допомоги свободівців громади Петрокорбівської сільради вибороли можливість додатково обговорити створення ОТГ
Павло Дейнеко: За допомоги свободівців громади Петрокорбівської сільради вибороли можливість додатково обговорити створення ОТГ

5 лютого 2018 року в селі Петрокорбівка Новгородківського району Кропивниччини відбулася масова акція протесту обурених селян проти примусового приєднання їх до ОТГ в Новій Празі Олександрійського району.

Нагадаємо, що саме на 5 лютого була запланована сесія сільради, де депутати мали ухвалити рішення про приєднання сіл Петрокорбівської сільської ради до ОТГ з центром у Нові Празі. Підставою для ухвалення став висновок про "законність та конституційність" подібного об'єднання від голови Кіровоградської ОДА Сергія Кузьменка. Проте в зверненні громади, оформленому в приміщенні ОДА та підписаному великою кількістю селян Петрокорбівки, ще від 29 січня, була чітко зазначена вимога не погоджувати проєкт рішення про об'єднання, який був ухвалений з низкою порушень та всупереч законодавчим актам України. Цю вимогу керівництво области проігнорувало.

Тож злободенне питання було все таки винесене на розгляд сесії, що й стало причиною обурення селян. Зранку 5 лютого під сільраду прийшли понад сто людей, які вимагали не ухвалювати рішень всупереч їхній волі. Коли почалась сесія, представники громад виявили бажання бути присутніми на пленарному засіданні. Але вхід до приміщення сільради заблокували молодики, які відмовилися назватися та пояснювати причину свого перебування в Петрокорбівці.

Зазначимо, що для підтримки прихильників примусового об'єднання в село прибув депутат Кіровоградської облради Павло Фесюк, якого свого часу обрали на одному з округів Олександрійщини. Крім того, Павло Фесюк є комерційним директором підприємства "УкрАгроКом", представники якого активно і послідовно втручаються в процес об'єднання громад. Депутат весь час намагався вперто схилити присутніх до об'єднання з Новою Прагою. Цікаво, що Павло Фесюк категорично відмовився надавати коментарі журналістам.

Ще на початку сесійного засідання було очевидно, що градус обурення селян дуже високий і вони готові боротися за свої права будь-якими методами. Проте сільська голова Зоя Шепеленко таки спробувала провести сесію, апелюючи до окремих депутатів з метою проведення "таємного голосування". Коли всі депутати зійшлися до столу президії, і почали "по-тихому" голосувати, присутні в сесійній залі люди розпочали акцію прямої дії.

Завдяки своїй рішучості та масовій підтримці свободівців, громадам Петрокорбівки таки вдалося зупинити "таємне" голосування депутатів та домогтися перерви між засіданнями сесії задля можливості проведення громадських обговорень. Після жорстких протистоянь, "переховувань" в кабінетах та вимушеної розмови з журналістами, сільська голова Зоя Шепеленко в присутності десятків очевидців засвідчила, що готова піти громаді назустріч, а також запевнила, що нічого в сільраді не відбуватиметься без відома громади.

"Попри всі намагання підлаштувати певні документи, протягти певні вигідні сільській голові і агропідприємствам результати, громадські обговорення засвідчили, що люди висткпають проти об'єднання. Це добре, що громада засвідчила свою активну позицію. Нині люди продемонстрували, що здатні чинити опір і змушувати депутатів і сільського голову рахуватися з їхньою думкою. І той факт, що було оголошену перерву для додаткових консультацій з громадськістю і депутатами, свідчить, що громаду починають чути", ‒ прокоментував голова Новгородківської районної організації ВО "Свобода" Павло Дейнеко.

Новгородківські свободівці переконані: на сільську голову і депутатів здійснюється тиск, ймовірно, представниками олександрійського агрохолдингу. Лишається лише сподіватися на добропорядність голови сільради Зої Шепеленко, яка публічно заявила про перерву між сесійними та подальші громадські слухання, які будуть проведені згідно з вимогами українського законодавства, зокрема всіх вимог Закону "Про місцеве самоврядування".

Відео сесії: youtube.com.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"