ВО "Свобода"

ENG

8 вересня 2009
Заява Кіровоградської "Свободи" щодо катування гайворонською міліцією громадянина Віктора Сєрих
Заява Кіровоградської "Свободи" щодо катування гайворонською міліцією громадянина Віктора Сєрих

До Кіровоградської обласної організації ВО "Свобода" звернувся мешканець м. Гайворон Кіровоградської області Віктор Сєрих із проханням допомогти справедливому розслідуванню факту звірячого побиття та катування його у приміщенні Гайворонського РВ УМВС в Кіровоградській області, яке мало місце 31 серпня 2009 року.

Віктора Сєрих запросили до райвідділу міліції і запропонували написати зізнання, ніби він спалив чийсь мопед. Запрошений відмовився це зробити. Потім заступник начальника райвідділу вдарив В.Сєрих, після чого той впав. Опісля по-звірячому Віктора били четверо: підполковник, капітан, вже згадуваний заступник начальника і ще одна особа у формі. Періодично припиняючи наносити удари по голові, хребту, потилиці, передпліччях, нирках, вимагали обмовити себе.

Після чергової відмови один із міліціянтів-садистів здійснив страшної сили удар у груди і Віктор відчув, що йому зламали кістки. Пізніше рентгенограма підтвердила найгірші сподівання: "… косий перелам тіла грудини".

Знущання і побиття, нанесені травми - не зупинили бузувірів. Підполковник наказав, щоби Віктора "вели на протигаз". В іншому кабінеті троє правоохоронців здійснили дві спроби одягти протигаз на голову В.Сєрих, перепинили доступ кисню, аж поки Віктор не почав втрачати свідомість. З вух у нього потекла кров. Коли затриманого відлили водою, підполковник, посміхаючись, запитав: "Ми тебе били?". В.Сєрих сказав "ні", побоюючись, що живим із міліції не вийде. Після оформлення протоколу, зняття відбитків пальців, Віктора просто вигнали на вулицю.

В.Сєрих зняв побої і 1-го вересня звернувся до Гайворонської прокуратури зі скаргою. А вже 4-го вересня в прокуратурі почали знову знімати показання і потерпілий зрозумів, що намагатимуться перекласти нанесення тяжких травм на сторонню особу.

Факт катування громадянина із застосуванням протигаза та групового побиття людини високими чинами районної міліції свідчить про систему "бєспрєдєла", яка глибоко вкоренилася у міліцейських структурах. Лише за останні кілька місяців кіровоградська "Свобода" оприлюднила факти побиття міліціонерами-даішниками громадянина В. Калича, зухвалої антизаконної поведінки начальника УДАІ м. Кіровограда О.Крилова, свавілля щодо мешканця Онуфріївки В.Сурмила, а також про полювання на людину нардепа Лозінського, міліціонера Ковальського, прокурора Горбенка… А віз і нині там… Жодної реакції ні від обласного міліцейського начальства, ні від прокурора області.

Кіровоградська обласна організація ВО "Свобода" засуджує антиконституційні дії правоохоронців, які посягають на права і свободи громадян, застосовують методи насильства і катування щодо затриманих осіб, відчуваючи безкарність і вседозволеність.

Кіровоградські "свободівці" вкотре вимагають:

- від Міністра внутрішніх справ України Ю. Луценка ‒ негайно звільнити із займаної посади начальника УМВС в Кіровоградській області В. Плавюка як неспроможного підтримувати належну дисципліну та виконання норм чинного законодавства його підлеглими, забезпечити якісну кадрову політику у підрозділі;

- від начальника УМВС в Кіровоградській області ‒ негайно звільнити із органів міліції керівний склад Гайворонського РВ УМВС в Кіровоградській області за дискредитацію органів МВС.

- від прокурори Кіровоградської області ‒ взяти під особистий контроль розслідування справи про звіряче побиття міліціонерами мешканця Гайворона Віктора Сєрих.

"Свободівці" виступають за очищення міліцейських рядів від перевертнів, які підривають віру суспільства у можливість законним шляхом забезпечити правопорядок у державі і засуджують перетворення правоохоронних органів у підрозділ "бандитів у формі", яких боїться цивільне населення.

Кіровоградська обласна організація ВО "Свобода"