ВО "Свобода"

ENG

23 лютого 2017
"Свобода" Кропивниччини оголошує мобілізацію на захист ветерана московсько-української війни
"Свобода" Кропивниччини оголошує мобілізацію на захист ветерана московсько-української війни

23 лютого 2017 року в місті Новомиргороді, що на Кропивниччині, у приміщенні районного військового комісаріату особи із числа службовців цієї державної установи жорстоко покалічила ветерана московсько-української війни, бійця 58-ї Сумської бригади, мешканця селища Капітанівки Новомиргородського району Віталія Самойленка. Про це повідомив депутат Новомиргородської міської ради від ВО "Свобода" Микола Хмельницький одразу після відвідин районної лікарні, в якій зараз із тяжкими тілесними ушкодженнями перебуває понівечений вояк. Націоналіст наголосив, що свободівці области оголошують мобілізацію на захист потерпілого.

Як розповів свободівцям Віталій Самойленко, 23 лютого близько 21:00 він звернувся до військкомісаріату з надією отримати прихисток на ніч, адже доїхати додому до Капітанівки в такий пізній час уже не міг, а в самому Новомиргороді йому не було де зупинитися. Натомість, ветеран війни почув відмову у грубій формі, слова приниження особистої гідности й у відповідь на реакцію захисту власної чести отримав тяжкі тілесні ушкодження.

Достеменно відомо, що 23 лютого впродовж всього дня службовці військкомату на чолі з воєнкомом в стінах державної установи святкували "23 фєвраля ‒ Дєнь савєцкай арміі" і станом на 21:00 перебували у стані алкогольного сп'яніння, що стало причиною виникнення неконтрольованої агресії стосовно вояка.

За фактом насилля було зареєстровано відповідну заяву в Новомиргородському відділку Нацполіції. Хлопець має серйозні травми голови, струс мозку, відкриті рвані рани на руках та гематоми на ногах. За словами Віталія, його били жорстоко, з використанням бити. Найбільш несамовитим був один зі штатних службовців Новомиргородського військкомісаріату, прізвище якого на разі свободівці намагаються встановити. Стало відомо, що злочинець уже приходив до лікарні і намагався відкупитися, пропонуючи компенсувати витрати постраждалого за лікування. Крім того, до покаліченого вояка навідувався представник Новомиргородської прокуратури з проханням забрати заяву про вчинення службовцем військкомісаріату кримінального злочину.

"Свободівці Новомиргородщини переконані, що представники нелюстрованої прокуратури, непереатестованої поліції та чиновники і надалі здійснюватимуть тиск на вояка з метою приховати злочин і залякати постраждалого в закладі, який першочергово має опікуватися вояками. Ветерана, який пройшов усі кола пекла московсько-української війни, в тому числі, і під Авдіївкою, цинічно й жорстоко впродовж тривалого часу катували в державній установі Міністерства оборони України. Я особисто бачив ті ушкодження на тілі бійця. Це не справа кількох хвилин. Це робилося з особливим звірством, яке неодмінно має бути покараним. Ми триматимемо на контролі розвиток справи. І докладемо всіх зусиль, аби зберегти життя і здоров'я бійцеві", ‒ прокоментував Микола Хмельницький.

"Кропивницька обласна організація ВО "Свобода" оголошує мобілізацію націоналістів і ветеранів війни, аби захистити вояка й домогтися справедливого покарання усіх учасників катувань над ним. Всіх охочих долучитися до захисту вояка Віталія Самойленка просимо звертатися до керівників місцевих осередків ВО "Свобода". Абсолютно переконаний, що перед відповідальністю за цей безпрецедентний за своєю цинічністю й жорстокістю злочин має постати не лише керівний склад Новомиргородського районного військкомісаріату, а й військовий комісар Кіровоградського обласного військового комісаріату Ярослав Кучер", ‒ звертається до всіх патріотів України очільник Кропивницької обласної організації ВО "Свобода" Ігор Степура.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"