ВО "Свобода"

ENG

9 березня 2017
Свободівці Кропивниччини долучилися до вшанування 203-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка
Свободівці Кропивниччини долучилися до вшанування 203-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка

9 березня 2017 року члени та прихильники ВО "Свобода" Кропивниччини долучилися до урочистих вшанувань з нагоди 203-ї річниці з дня народження генія української нації Тараса Григоровича Шевченка.

Так, у місті Кропивницькому націоналісти спільно з представниками громади та влади обласного центру, прийшли до пам'ятника Тарасові, щоб провести урочистий мітинг і нагадати мешканцям міста про вклад Шевченка в розвиток національної свідомости українців та їх боротьбу за вільну від Москви державу. Зокрема, до слова було запрошено заступника голови Кіровоградської обласної ради, очільника націоналістичного осередку ВО "Свобода" Кропивниччини Ігоря Степуру. У своїй промові націоналіст наголосив на тому, що Тарасові тяжкі поневіряння та ув'язнення були наслідком його націоцентричної позиції та глибокої пошани до української мови, адже відомо, що вперше його кинули за ґрати саме за "написання віршів малоросійською мовою". Ігор Степура підкреслив, що і нині, через два століття після народження Пророка, українська мова потерпає від ігнорування з боку інтелігенції та чиновників, вихованих совєцькими колонізаторами.

"На жаль, сьогодні навіть державні службовці нехтують українською мовою. Прийти до пам'ятника, покласти квіти, а потім повертатися до кабінету і розмовляти собі й далі мовою ката ‒ неприпустимо!" ‒ підкреслив Ігор Степура, додавши, що дуже часто доводиться робити зауваження тим чи тим чиновникам, які й досі послуговуються у спілкуванні мовою ворога. В ході мітингу свободівці тримали в руках плакати з найдошкульнішими цитатами з Тарасових творів, а також державні, партійні та червоно-чорні прапори.

Цього самого дня вшанували Шевченка і на Світловодщині. З ініціятиви міського осередку ВО "Свобода" на Світловодщині відбулася ціла низка заходів, приурочених до річниці з дня народження видатного генія української нації Тараса Шевченка. В першій половині дня націоналісти організували інформаційно-просвітницьку акцію, в ході якої презентували мешканцям Світловодська ексклюзивне видання ‒ газету "Прапор Nації", присвячену Тарасові. У тринадцятому числі часопису розміщені цінні матеріяли на основі праці Дмитра Донцова "Заповіт Шевченка". За словами депутата Світловодської міської ради від ВО "Свобода" Тетяни Веремієнко, мешканці міста з радістю і вдячністю приймали в дарунок націоналістичні видання та календарики із зображеннями достойників Бандери, Коновальця, Донцова та инших. Подібну інформаційну акцію провів і депутат Кіровоградської обласної ради від ВО "Свобода" Іван Довбиш у смт Власівці.

Пообіді свободівці Світловодська спільно з представництвами "Конгресу українських націоналістів" та "Просвіти" Світловодщини провели урочистості біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Тут зібралися патріоти з усього міста. Особливо втішною виявилася присутність великої кількости дітей та молоді, які брали активну участь в заході. На завершення урочистої акції вшанування річниці з дня народження Кобзаря націоналісти провели своєрідну раптівку, в ході якої всі охочі могли сфотографуватися на тлі банера з портретом Тараса та написом "Шевченко мобілізує".

Ще один цікавий захід ініціював та провів депутат Світловодської міської ради, свободівець Олександр Попічко. Націоналіст завітав до студентів Світловодського політехнічного коледжу з пізнавальною лекцією про актуальність Шевченкового слова для сучасної молоді. В ході спілкування студенти переглянули відеоролик патріотичного змісту, який спонукає до роздумів та гонорових кроків на захист інтересів української нації.

У місті Долинській, що на Кропивниччині, в приміщенні школи № 2 свободівці спільно з працівниками районної бібліотеки для дорослих провели вікторину на тему творчости поета та пригадали його твори.

Крім того, урочисті заходи з нагоди річниці Шевченка пройшли в Новомиргороді, Знам'янці та Помічній.

Світлини з Кропивницького (photos.google.com) та Світловодська (photos.google.com).

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"