ВО "Свобода"

ENG

15 березня 2017
Свободівці Кропивниччини вимагають звільнення Авакова та визнання статусу окупованих територій
Свободівці Кропивниччини вимагають звільнення Авакова та визнання статусу окупованих територій

14 березня 2017 року в місті Кропивницькому на площі Героїв Майдану відбулася акція протесту проти силового розгону блокади торгівлі на крові. Висловити свій протести прийшли громадські активісти, ветерани московсько-української війни, журналісти та патріотично налаштовані мешканці обласного центру. Підтримати блокаду торгівлі на крові та засудити силові методи розгону протестувальників прийшли і представники обласного осередку ВО "Свобода". Учасники акції ухвалили пакет вимог до чинної влади, серед яких: відставка Авакова, Аброськіна, Грицака та Маліка. Також активісти вимагають від Верховної Ради України негайно ухвалити закон про тимчасово окуповані території №3181.

У ході акції протесту, яку викликав силовий розгін редуту біля станції Кривий Торець 13 березня, відбулися жваві обговорення подальшої діяльности активістів Кропивниччини на підтримку блокади. Зокрема, заступник голови Кіровоградської обласної ради, очільник обласного осередку ВО "Свобода" Ігор Степура запропонував звернутися до голови облради Чорноіваненка з пропозицією терміново скликати позачергову сесії, в ході якої ухвалити ультиматум щодо звільнення Авакова, Абороськіна, Грицака і Маліка та покарання винних у кривавому розгоні 16 редуту блокувальників.

"У низці інших областей України відповідні сесії вже були проведені. Це ‒ Івано-Франківщина, Вінничина та інші. Нашим головним завданням буде змусити депутатів приїхати на цю сесію. Це і буде показником патріотизму, або ж ‒ байдужості обранців до питання економічної блокади та її силового розгону. Я вважаю, що питання слід поставити в комплексі: вимогу і звернення до Кіровоградської обласної ради, Кропивницької міської ради та всіх районних і міських рад в області, щоб вони, в свою чергу, скликали позачергові сесії з вимогою прийняття відповідних законів про окуповані території. Також важливо вимагати від влади закриття кримінальних проваджень щодо затриманих 13 березня учасників блокади", ‒ прокоментував Ігор Степура.

Також очільник свободівців области наголосив, що сьогодні правоохоронні органи знову діють всупереч волі народу. Він звернув увагу журналістів на той факт, що саме 14 березня, в цинічний і нахабний спосіб був побитий активіст, борець за екологію Світловодщини, член місцевої організації ВО "Свобода" Михайло Берчук. "Саме захистом від насилля та боротьбою зі злочинністю має займатися поліція. Натомість, сьогодні поліціянти знову охороняють "бариг" при владі, застосовуючи силу проти свого ж народу", ‒ підсумував Ігор Степура.

На завершення акції учасники підписали лист з переліком вимог, які збираються спрямувати до Президента України, Прем'єр-Міністра України, голови Верховної Ради України та Генпрокурора. Присутні домовилися 15 березня навідати сесію міської ради Копивницького та змусити депутатів підтримати блокаду торгівлі з ворогом. Ігор Степура пообіцяв сприяти у справі підтримки блокади ОРДЛО з боку депутатів-свободівців у тих місцевих радах області, де вони представлені.

Відео: youtube.com.

Світлини:

photos.google.com.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"