ВО "Свобода"

ENG

15 березня 2017
Свободівці Кропивниччини контролюють розслідування побиття Михайла Берчука
Свободівці Кропивниччини контролюють розслідування побиття Михайла Берчука

15 березня 2015 року націоналісти Кропивниччини навідали в лікарні побратима, активіста Світловодського районного осередку ВО "Свобода", неодноразового призера параолімпійських змагань з метання списа Михайла Берчука, яко напередодні жорстоко побила організована група злочинців у смт. Власівка на Світловодщині. Наразі Михайло перебуває в нейрохірургічному відділенні Кіровоградської обласної лікарні, де його прооперували з метою усунення наслідків тяжких травм.

Нагадаємо, що напад на свободівця був вчинений серед білого дня і в людному місці ‒ поблизу торгового комплексу на вул. Лівобережній у смт Власівка. Відразу ж Михайло Берчук з тяжкими тілесними ушкодженнями був госпіталізований і майже добу провів у реанімації Світловодської районної лікарні. Вранці 15 березня його перевезли до нейрохірургічного відділення обласної лікарні. Побратими Михайла Берчука припускають, що напад на націоналіста був реакцією на його активну діяльність у царині екології. Зокрема, Михайло провадив активну боротьбу проти забруднення довкілля підприємством-магнатом з виробництва олії й майонезів "Королівський смак".

Сьогодні свободівцям вдалося поспілкуватися з Михайлом. Він розповів, що після попереднього подібного нападу, який був вчинений із метою його "заспокоїти" у жовтні минулого року, впродовж тривалого часу відчував, що за ним стежать. З метою отримання захисту від злочинців активіст зареєстрував відповідну заяву до місцевого представництва Нацполіції. Але, на жаль, правоохоронні органі жодним чином не відреагували на його повідомлення про переслідування невідомими особами.

Як повідомляють представники "Свободи" зі Світловодська, відсьогодні поліціянти "заворушилися". Опитали деяких свідків, а також дослідили записи камери відеоспостереження торгового комплексу, поблизу якого було вчинено напад на Михайла. Відомо, що правоохоронцям вдалося встановити колір автомобіля, на якому злочинці приїхали до місця скоєння свого ганебного злочину. Є й свідки, які бачили молодиків, що завдавали Михайлові Берчуку удари бітами.

Свободівці продовжують тримати на контролі розслідування цього ганебного інциденту та обіцяють докласти всіх зусиль, щоби винним у скоєнні злочину не вдалося уникнути покарання.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"