ВО "Свобода"

ENG

17 березня 2017
Свободівці Кропивниччини повернули громаді Хмельового сільську школу
Свободівці Кропивниччини повернули громаді Хмельового сільську школу

17 березня 2017 року відбулося фінальне судове засідання за позовом голови батьківського комітету Хмелівської ЗОШ І-ІІ ступенів Леоніда Назаренка щодо неправомірного закриття сільської школи в Маловисківському районі на Кропивниччині. Суд визнав протиправним і скасував рішення Маловисківської районної ради від 21 вересня 2016 року, яким фактично була ліквідована Хмелівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. Про це повідомив представник позивача в суді, заступник голови обласної організації ВО "Свобода" Кропивниччини з юридичних питань Павло Дейнеко.

Історія боротьби за школу в Хмельовому була тривалою і рішучою як з боку громади, так і з боку націоналістів, які незмінно підтримували селян у їх спротиві свавіллю місцевої влади. Так, ще наприкінці вересня 2016 року до очільника обласної "Свободи" Ігоря Степури як до заступника голови Кіровоградської обласної ради, звернулися члени батьківського комітету школи і члени територіяльної громади села Хмельового. Вони повідомили, що в їхньому селі рішенням районної ради перед дітьми зачинили двері їх рідної школи. Більше того, це було зроблено без урахування думки громади.

Ігор Степура ретельно вивчив обставини протиправних дій Маловисківської районної державної адміністрації та взявся допомагати громаді с. Хмельового. В ході візиту він зустрівся з педагогічним колективом, з батьками, членами територіяльної громади села, а також особисто обійшов всю школу та дослідив її придатність до навчального процесу. Зокрема, Ігор Степура переконався, що школа не аварійна, шкідливих чи небезпечних для життя та здоров'я дітей умов немає. Єдиною проблемою сільської школи була відсутність належної опалювальної системи: один із котлів автономного опалення вийшов з ладу, а инший не забезпечував необхідної потужности обігріву. Але подібні проблеми не могли бути причиною ліквідації школи, адже вирішити їх можна було навіть на місцевому рівні. Та місцева влада, попри здоровий глузд і протести громади, так не вважала.

Відповідальним за вирішення всіх юридичних питань захисту школи від знищення Ігор Степура призначив свого заступника Павла Дейнеко, який одночасно є очільником ГО "Українська правозахисна агенція". Сам Ігор Степура взяв участь в роботі сесії Хмелівської сільської ради, а також у пленарному засіданні Маловисківської районної ради, в ході яких звертався до депутатів з вимогою не робити хибних кроків і не порушувати закон. На жаль, депутати районної ради не дослухалися до його слів і проігнорували заклики щодо відповідальности перед громадою села Хмельове. Як наслідок, депутати Маловисківської районної ради майже одностайно ухвалили рішення про ліквідацію сільської школи. (youtube.com).

Небажання голови Маловисківської РДА та депутатів Маловисківської районної ради почути голос громади села Хмельового призвело до численних масових акцій на захист права дітей навчатися в рідній школі. Аби привернути увагу суспільства до своєї проблеми, за сприяння прес-служби "Свободи", громада чотири рази виходила на прес-конференції в обласному центрі. Більше того, відчувши ігнорування та цинізм районних та обласних чиновників у вирішенні своєї проблеми, педагоги, батьки і члени громади села двічі перекривали трасу державного значення Кропивницький‒Умань.

Ініціятивна група батьків, за сприяння свободівців, отримала можливість взяти участь і виступити на сесії Кіровоградської обласної ради, де за депутатським запитом Ігоря Степури було ухвалено рішення про проведення широкого круглого столу із залученням всіх сторін для вирішення проблеми.

Але, безумовно, вирішальне значення у боротьбі за школу відіграла участь в судовому процесі юриста-правозахисника, заступника голови Кіровоградської обласної організації ВО "Свобода" з юридичних питань Павла Дейнека, який підготував судовий позов та одноосібно провів процес проти трьох юристів Маловисківської РДА та райради. Таким чином, 17 березня 2017 року, за підтримки ВО "Свобода", довготривала боротьба громади Хмельового за свою школу завершилася перемогою в суді. Своєю постановою суд скасував незаконне рішення Маловисківської районної ради, тож школа буде повернута громаді.

Світлини: photos.google.com.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"