ВО "Свобода"

ENG

17 березня 2017
Кіровоградська облрада не підтримала свободівське звернення щодо блокади ОРДЛО
Кіровоградська облрада не підтримала свободівське звернення щодо блокади ОРДЛО

17 березня 2017 року в Кропивницькому відбулася позачергова сесія Кіровоградської обласної ради. На розгляд сесії було винесено одне питання ‒ "Про звернення депутатів Кіровоградської обласної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо підтримки торговельної блокади".

Проєкт рішення був запропонований головою обласної ради і обговорювався керівниками фракцій попередньо на спільній нараді. Втім, суть звернення фактично була зведена до підтримки рішення РНБО від 15 березня.

Свободівці запропонували замість пункту про підтримку рішення РНБО вимагати від ВРУ визначення на законодавчому рівні статусу окупованих територій, і на законодавчому рівні заборони торгівлі з ОРДЛО під час війни. Також націоналісти наполягали на необхідності притягнути до відповідальности Авакова та Аброськіна, винних у силовому розгоні блокадників 13 березня, та вимагати їх звільнення. На жаль, жодну з пропозицій депутатів фракції "Свободи" в ході голосування не було підтримано.

Сесію, скликану на підтримку блокади торгівлі на крові, у повному складі проігнорували представники "Опозиційного блоку". Безпосередньо перед голосуванням голова фракції ВО "Свобода" Руслан Степура повідомив, що документ, представлений на розгляд депутатів, не містить вимог, які задовольнили би представників громади, вояків та волонтерів. Зокрема, він не містить ключових вимог ‒ визнання на законодавчому рівні АТО війною, заборони торгівлі з окупованими територіями та визначення статусу самих окупованих територій, а також покарання і звільнення з посад міністра внутрішніх справ та заступника голови Нацполіції, які відповідальні за силовий розгін блокадників.

"Ми, українські націоналісти, не могли тільки лише підтримати рішення РНБО і не пропонувати включення инших надважливих пунктів вимог, тому що ветерани, добровольці і волонтери оголосили блокаду і вимагали звільнення полонених. У рішенні РНБО не міститься умови про звільнення полонених. Там є норма, що передбачає заборону торгівлі "по лінії зіткнення" (тобто не по лінії зіткнення ‒ можна?), поки не будуть повернуті під українську юрисдикцію підприємства, що перебувають на окупованих територіях. По суті це означає зняття блокади з того самого моменту, коли підприємства буде повернуто олігарху Ахметову та иншим колаборантам. Ми вимагали повернути полонених в Україну і до того часу не мати жодних торгових відносин з окупованими територіями. Нам же пропонують тимчасово припинити торгівлю, поки не повернуть підприємства і заводи під українську юрисдикцію. Але ми розуміємо, що в той момент, коли заводи будуть повернуті своїм власникам-олігархам, знову розпочнеться торгівля. Тому ми й наголошували, що це рішення РНБО носить тимчасовий характер і не містить у собі зобов'язань щодо виконання вимог блокадників", ‒ прокоментував позицію свободівців заступник голови обласної ради, очільник обласного осередку "Свободи" Ігор Степура.

Депутати облради від "Свободи" наголошують: не можна бути патріотом, борцем проти московських окупантів, і водночас ‒ торгувати, їздити в Крим чи на окуповані території Донбасу, розважатися та наживатися. Тому вони й пропонували на законодавчому рівні визначитися і назвати нарешті "АТО" війною.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"