ВО "Свобода"

ENG

13 березня 2017
Свободівець Максим Дескат подав касацію у справі щодо "кнопкодавства" в Кіровоградській облраді
Свободівець Максим Дескат подав касацію у справі щодо "кнопкодавства" в Кіровоградській облраді

13 березня 2017 року депутат Кіровоградської обласної ради від ВО "Свобода" Максим Дескат подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України з метою скасування рішення Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду щодо так званого літієвого питання.

Нагадаємо, що рішенням Кіровоградської обласної ради №93 від 20 травня 2016 року було погоджене клопотання ТОВ "Українські рідкісні метали" про надання дозволу на користування Полохівським родовищем літієвих руд, що є корисною копалиною загальнодержавного значення і, за оцінками експертів, є найбільшим родовищем літію в Европі. В ході голосування за цей проєкт рішення голос депутата від "Батьківщини" Петра Петрушевського був зарахований як голос "за", хоча на місці в момент голосування його не було.

Свободівець Максим Дескат звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду, який повністю задовольнив вимоги позивача та визнав факт кнопкодавства в ході голосування. Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Кіровоградська обласна рада спільно з ТОВ "Українські рідкісні метали" подали апеляційні скарги. Очікувано, що апеляційні скарги на рішення суду подали і депутати від "Батьківщини" П. Петрушевський та В. Арсірій, щодо яких до ЄРДР Головного управління Нацполіції були внесені дані про правопорушення, а саме ‒ за надання завідомо неправдивих свідчень. Апеляційні скарги Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у лютому 2017 року задовольнив.

Керівник ГО "Українська правозахисна агенція" Павло Дейнеко, який представляє депутата-свободівця в суді, переконаний, що Вищий адміністративний суд України має задовольнити касаційні вимоги. "Скасувавши постанову суду першої інстанції, Апеляційний суд у місті Дніпрі не повною мірою встановив усі обставини справи. Зокрема, Дніпропетровський апеляційний суд чомусь взяв до уваги не підтверджені жодним відеодоказом слова депутатів Арсірія і Петрушевського. Але свідчення депутатів Кіровоградської обласної ради від ВО "Свобода" Максима Деската і Руслана Степури, а також журналіста Валерія Лебідя, які цілком узгоджувались з відеодоказами в справі і доводили відсутність Петра Петрушевського на місці для голосування, суд до уваги не взяв.

У нашій касаційній скарзі ми просимо суд поновити рішення суду першої інстанції, оскільки, на нашу думку, воно є абсолютно правильним і обґрунтованим. Крім того, всім відомо, що перемога у "літієвій" справі ‒ це фактично прецедент для нашої области, коли суд скасовує рішення сесії обласної ради через кнопкодавство і прирівнює його до підробки документів. Якщо Вищий адміністративний суд поновить рішення суду першої інстанції, то це стане показовим прикладом для всіх депутатів-кнопкодавів", ‒ прокоментував подання касаційної скарги представник позивача в суді, Голова Правління ГО "Українська правозахисна агенція" Павло Дейнеко.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"