ВО "Свобода"

ENG

21 березня 2017
Ігор Степура продовжує боротьбу за повернення пологового будинку громаді Кропивницького
Ігор Степура продовжує боротьбу за повернення пологового будинку громаді Кропивницького

21 березня 2017 року в Ленінському районному суді міста Кропивницького відбулося чергове судове засідання за позовом депутата Кіровоградської обласної ради від ВО "Свобода" Ігоря Степури з метою збереження для громади пологового будинку №2 ім. Св. Анни. Зважаючи на те, що представником відповідача ‒ міської ради Кропивницького ‒ було заявлене клопотання про залучення до процесу третіх осіб, суд перенесли на 18 травня цього року.

Як повідомив правозахисник, голова ГО "Українська правозахисна агенція" Павло Дейнеко, в наступному судовому слуханні візьмуть участь представники управління охорони здоров'я міської ради, а також працівники пологових будинків №1 і №2. Як представник позивача в суді, Павло Дейнеко не заперечував щодо залучення названих осіб до участи у розгляді справи.

Своєю чергою, Ігор Степура повідомив, що долучення до засідання суду третіх осіб сприймає позитивно, адже це дасть можливість почути пояснення медиків з приводу неналежних умов, що існують в пологовому будинку №1.

Після судового засідання свободівець Ігор Степура відповів на запитання присутніх журналістів. Зокрема, він розповів, що абсолютно переконаний у своїй перемозі, адже його позов ґрунтується на положеннях Конституції України. Він наголосив, що орган місцевого самоврядування не має права підміняти своїм рішенням норми прямої дії Конституції України. Також депутат облради Ігор Степура повідомив, що у пологовому будинку № 1, який лишився єдиним в обласному центрі медичним закладом такого типу, не створені належні умови для пацієнток.

"Громаді міста й області обіцяли досконалі сучасні европейські умови в пологовому будинку №1. Але зараз там не створені навіть ті умови, які були наявні в пологовому №2. Вважаю, ліквідація одного з двох пологових будинків була здійснена з метою монополізації ринку медичних послуг для збільшення "прибутків" зацікавлених осіб. Тепер жінки не мають змоги обирати заклад, а отже і вартість перебування в медзакладі зростатиме. Але так не має бути. Я переконаний, що виграю цей процес і поверну громаді пологовий будинок імені Святої Анни, адже нам відомий такий прецедент у Донецькій області, який показав, що подібні перемоги можливі", ‒ прокоментував Ігор Степура.

Нагадаємо, що в листопаді 2016 року депутати Кіровоградської міської ради ухвалили рішення про ліквідацію міського пологового будинку №2. 12 грудня 2016 року Ігор Степура подав до суду позов, у якому вимагає визнати рішення міської ради незаконним. Рішення про ліквідацію пологового будинку, що має комунальну форму власности і належить територіяльній громаді міста, порушує положення Конституції України. Стаття 49 Конституції України чітко визначає право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування для кожного громадянина. Крім того, охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно. І найголовніше, стаття 49 КУ чітко вказує, що існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Навпаки, держава має сприяти розвитку комунальних закладів охорони здоров'я. Зважаючи на це, що положення Конституції є нормами прямої дії, депутати Кіровоградської міської ради не мали права порушувати Конституцію України і скорочувати мережу пологових будинків в місті.

Відео: youtube.com.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"