ВО "Свобода"

ENG

21 березня 2017
Іван Довбиш вимагає від Нацполіції ефективного слідства у справі дитячого садочку у Власівці
Іван Довбиш вимагає від Нацполіції ефективного слідства у справі дитячого садочку у Власівці

21 березня 2017 року слідчий ГУНП Світловодська С. Шептенко провів неправильний забір покрівлі на будівлі дитячого садочка "Калинка" в смт Власівка, навколо якого вже понад рік не вщухають пристрасті. Про це повідомив депутат Кіровоградської обласної ради від ВО "Свобода" Іван Довбиш, який наголосив на тому, що проба була взята неналежним чином і таємно, що може свідчити про домовленості слідчого зі злочинцями.

Нагадаємо, що у липні 2016 року на підставі заяви депутата Кіровоградської обласної ради Івана Довбиша було відкрите кримінальне провадження щодо імовірного розкрадання б'юджетних коштів колишнім селищним головою Власівки О. Паськом у змові з нанятим ним підрядником ПП "Креміньопторг". Свободівець стверджує, що селищна рада разом із підрядником "відмили" 170 тис. грн б'юджету, зробивши нібито капітальний ремонт покрівлі приміщення колишнього дитячого садочка "Калинка". Але фактично відремонтована покрівля не завадила подальшому руйнуванню будівлі.

Як повідомляє Іван Довбиш, після тривалого річного очікування, численних звернень до правоохоронних органів, прокуратури та инших інстанцій, справа нарешті зрушила: 15 березня до Власівки завітала обласна комісія, спеціяльно створена для перевірки якості ремонту покрівлі "Калинки". Зокрема, до складу комісії увійшов представник Кропивницького відділення науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України пан Корольов. 15 березня експерт спільно зі слідчим місцевої поліції, підрядником та депутатом облради Іваном Довбишем, піднялися на дах та провели необхідні заміри. Пан Ковальов доручив слідчому Шептенку вирубати з покрівлі пробу та надіслати її для досліджень і аналізу в найкоротший термін. Але навіть в ході візуального обстеження були встановлені факти невідповідности реального стану будівлі із зазначеними у документах про виконання. Слідчий Шептенко пообіцяв особисто повідомити Івана Довбиша про день, коли буде проводитися забір проб та зробити це в присутності депутата.

"21 березня мені зателефонував слідчий і повідомив, що проводитиметься повторний огляд будівлі та забір відповідного матеріялу для експертизи. І тут він спільно з підрядником-казнокрадом проявив дива оперативности: за 8 хвилин після дзвінка вже з вирубаним шматком покрівлі сидів у кабінеті і підписував якісь папірці! Наголошу, аби вилізти на дах і вирубати необхідний шматок покрівлі, треба як мінімум 15‒20 хвилин, і це якщо зі спеціяльною підготовкою та якісним інструментом. Сьогодні я звернувся до прокуратури Світловодська і повідомив, що маю підозру про зговір між недобросовісним підрядником і слідчим. Я піднявся нагору, і бачив, що забір матеріялу був проведений неналежним чином і не в тому місці, де вимагав узяти пробу експерт з Кропивницького. Більше того, краї зразка покрівлі, які я бачив перед цим, не збігалися з порожнинами, які лишилися на даху", ‒ розповів Іван Довбиш.

У прокуратурі Світловодська депутату пообіцяли, що буде проведено повторний забір проб покрівлі дитячого садочка "Калинка", про що вже повідомлено очільника Світловодської поліції. Крім того, розглядаються численні скарги на бездіяльність цього слідчого в багатьох справах. Зокрема, це справа про загибель людей влітку 2016 року внаслідок ігнорування одним з підприємців вимог щодо створення безпечних умов праці, побиття активіста-свободівця Михайла Берчука у жовтні 2016 року та инші. До слова, саме така бездіяльність слідчого могла стати причиною наступного, більш жорсткого побиття Михайла вже 14 березня 2017 року, яке призвело операції та дороговартісної реабілітації.

Більше світлин тут:

photos.google.com.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"