ВО "Свобода"

ENG

22 квітня 2017
Свободівці ліквідували останній пам'ятник Лєніну на Кропивниччині
Свободівці ліквідували останній пам'ятник Лєніну на Кропивниччині

22 квітня 2017 року свободівці Кропивниччини знищили останній в області пам'ятник Лєніну, який до цього часу стояв у центрі смт. Капітанівка Новомиргородського району. До акції з декомунізації долучилися кропивницькі активісти ВГО "Сокіл". Націоналісти присвятили її 130-річчю від дня народження холодноярського отамана Ларіона Завгороднього, уродженця сусіднього села Йосипівка.

Під час акції тривав мітинг, у ході якого націоналісти закликали мешканців селища шанувати справжніх українських героїв та вимагати від влади виконання закону про декомунізацію та Указу Президента "Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 ‒ 1921 років". Саме тому головним гаслом заходу стало "Наша земля ‒ наші герої!".

Голова обласної організації ВО "Свобода" Ігор Степура у своєму виступі зазначив, що всі символи тоталітарного комуністичного минулого підлягають знищенню не лише за націоналістичними переконаннями, але й за законом. І те, що місцева влада проігнорувала закон про декомунізацію, може свідчити або про її недолугість, або про приховану колаборацію з Москвою.

Після знищення пам'ятника Лєніну націоналісти навідалися до Йосипівки, на батьківщину славного отамана Холодного Яру Ларіона Завгороднього. Біля пам'ятного знака на честь повстанського отамана свободівці помолилися за мир в Україні та за душі полеглих захисників України.

"Ми свідомо обрали для акції 22 квітня. Це той день, коли всі прихильники "русскава міра", "ватники" і комуністи традиційно прагнуть святкувати день народження міжнародного терориста, теоретика і практика нелюдської комуністичної тоталітарної машини Ульянова-Лєніна. Ми очікували, що в деяких районах можуть залишатися символи тоталітарного режиму. Провівши ретельне дослідження, і справді виявили цей пам'ятник у Капітанівці. Знищивши його, ми допомогли місцевій владі виконати закон про декомунізацію. Хочу лише нагадати, що "Свобода" проводила декомунізацію і нищила ідолів тоталітарної системи ще задовго до того, як це стало вимогою закону. Ми завжди знали, що маємо провести цю роботу в ім'я тих героїв, які 100 років тому боролися за волю України", ‒ наголосив Ігор Степура.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"