ВО "Свобода"

ENG

15 травня 2017
Селищний голова Власівки Анатолій Бабаченко намагається перекласти відповідальність за смітники на поліцію
Селищний голова Власівки Анатолій Бабаченко намагається перекласти відповідальність за смітники на поліцію

15 травня 2017 року в Світловодському міськрайонному суді Кіровоградської області відбулося попереднє судове засідання за позовом депутата Кіровоградської обласної ради від ВО "Свобода" Івана Довбиша до Власівської селищної ради щодо визнання дій в частині недотримання вимог екологічного законодавства протиправними та зобов'язання прибрати стихійне сміттєзвалище.

Нагадаємо, що інтереси позивача в суді представляє правозахисниця, член ГО "Українська правозахисна агенція" Анна Пахомова.

У ході судового засідання в якості доказів були залучені фотокартки з місць розташування смітників. Власівський селищний голова Анатолій Бабаченко визнав, що на території селища існує смітник. Водночас селищний голова позов не визнав, оскільки, на його переконання, селищна рада здійснює всі необхідні дії для подолання екологічного лиха.

Проте, як зазначає позивач, Іван Довбиш, на території Власівки не лише розташовано декілька сміттєзвалищ, але й досі не створена комісія, яка б займалася притягненням до адміністративної відповідальности осіб, винних в порушенні правил благоустрою. Та, незважаючи на те, що чинним законодавством ці функції покладені на органи місцевого самоврядування, селищний голова Бабаченко переконаний, що притягнення винних за порушення благоустрою у населеному пункті ‒ функція поліції.

"Подібна позиція селищного голови свідчить ще й про недосконале знання Кодексу про адміністративні правопорушення. Нагадаю, що згідно із ст. 152 КУпАП, порушення держаних стандартів, норм та правил у царині благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян", ‒ прокоментував депутат Кіровоградської обласної ради свободівець Іван Довбиш.

Як повідомила правозахисниця Анна Пахомова, наступне засідання суду призначене на 8 червня 2017 року. За її словами, до початку судового розгляду позивачі повинні надати правову оцінку доводам, викладеним в запереченні селищного голови.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"