ВО "Свобода"

ENG

23 травня 2017
Юрій Сапянов у суді довів пріоритет побажань громади над амбіціями "мера" Світловодська
Юрій Сапянов у суді довів пріоритет побажань громади над амбіціями "мера" Світловодська

23 травня 2017 року в апеляційному адміністративному суді м. Дніпро відбувся розгляд скарги секретаря Світловодської міськради свободівця Юрія Сапянова. Суд вищої інстанції скасував рішення Світловодського міськрайонного суду про визнання проведення Ю. Сапяновим 28-ї сесії міської ради діями, що суперечать регламенту. Скарга націоналіста була задоволена у повному обсязі. Це рішення стало черговим підтвердженням безперспективности намагань міського голови Валентина Козярчука судитися з представницьким органом міської ради.

Нагадаємо, що 9 грудня 2017 року міський голова Світловодська Валентин Козярчук відмовився головувати на пленарному засіданні. На прохання депутатів секретар Світловодської міськради Юрій Сапянов погодився провести сесію, в ході якої було ухвалено рішення "Про припинення повноважень заступника Світловодського міського голови Нестеренко А.А." та "Про внесення змін до міського бюджету на 2016 рік".

На жаль, замість подякувати депутатському корпусу і секретарю за проведення повноцінної сесії та ухвалу необхідних на той момент рішень міський голова В. Козярчук подав позов до суду. Позивач проти Світловодської міськради та її секретаря Ю. Сапянова вимагав визнати протиправними та скасувати рішення, ухвалені в ході сесії. Крім того, "мер" вимагав визнати протиправним і сам факт скликання й проведення сесії. Хоча сесія, за словами Юрія Сапянова, була скликана самим міським головою, депутати із секретарем лише скорегували час її проведення.

Уже в березні 2017 року Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської области задовольнив позов Козярчука лише частково: рішення, які були ухвалені 9 грудня 2016 року, були визнані чинними, і скасовувати їх суд міськраду не зобов'язав. Проте цей самий суд визнав, що скликання та відкриття пленарного засідання відбулося з порушенням регламенту.

Свободівець Юрій Сапянов не погодився з цим рішенням і подав апеляційну скаргу. В результаті суд вищої інстанції став на бік депутатів та представницького органу влади, фактично підтвердивши, що амбіції однієї людини, хай навіть і міського голови, важать значно менше, ніж побажання громади, висловлені через депутатів. Апеляційна скарга націоналіста була задоволена у повному обсязі.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"