ВО "Свобода"

ENG

2 листопада 2017
За участи свободівців у Кропивницькому перевірять доцільність використання коштів освітніми закладами
За участи свободівців у Кропивницькому перевірять доцільність використання коштів освітніми закладами

2 листопада 2017 року при міській раді Кропивницького розпочала роботу комісія, створена для перевірки доцільности використання б'юджетних коштів закладами освіти та інспектування приміщень цих закладів на предмет виконання запланованих робіт. До діяльности комісії активно долучилася фракція ВО "Свобода" в міськраді Кропивницького. Голова фракції націоналістів Сергій Капітонов увійшов до складу комісії, а депутат Геннадій Маламен включився в її роботу для участи в перевірці перших трьох шкіл, серед яких ЗОШ №4, №2 та №7.

Геннадій Маламен наголошує, що взяти участь у роботі комісії зголосився сам, оскільки школа №7 розташована саме на його окрузі та має безліч невирішених проблем.

Перед перевіркою навчальних закладів депутати та представники громадськости зібралися в стінах міської ради, щоб обрати керівний склад комісії та затвердити основні принципи її подальшої роботи. В ході установчих зборів депутат-свободівець Сергій Капітонов наголосив, що контроль використання коштів навчальними закладами буде ефективнішим, якщо до складу комісії увійде достатня кількість представників громади чи инші особи, які не мають депутатських мандатів. На його думку, у такому випадку бачення ситуації в місцевих закладах освіти буде формуватися більш об'єктивно. Учасники зборів підтримали пропозицію Сергія Капітонова та долучили до складу комісії ще одного представника громади. Тож, до її складу увійшли 6 депутатів (В. Шутка, Т. Волкожа, А. Ніжнікова, С. Капітонов, Ю. Гребенчук, С. Бойко) та 4 представники громадськості (Л. Лузан, І. Козуб, В. Фундовний, Р. Бойко). Від управління освіти до комісії увійшла О. Малишевич. Відповідно, головою комісії став Л. Лузан, заступником голови ‒ І. Козуб, а обов'язки секретаря виконуватиме О. Малишевич.

Крім того, за пропозицією свободівця Сергія Капітонова учасники зборів ухвалили рішення розробити положення, яке буде регулювати роботу новоствореної комісії.

Начальник відділу освіти міської ради Кропивницького Л. Костенко розповіла всім присутнім про особливості фінансування ремонтних робіт в навчальних закладах міста, а також про нові вимоги щодо експертиз проектів. За вимогою членів комісії, Л. Костенко повідомила про принцип формування списків шкіл, у яких ремонтні роботи проводяться першочергово, а також про порядок проведення ремонтів і процес підготовки проєктів.

Питання до начальника відділу освіти виникли і у Сергія Капітонова. Його зацікавило, чи є достатнім фінансування закладів освіти. Було озвучено приблизну суму, яку передбачать на відділ 2018 року, і суму, яка реально потрібна для забезпечення потреб навчальних закладів. Свободівець припустив, що депутати міськради не володіють інформацією щодо розмірів фінансування навчальних закладів.

"Я переконаний, що про це навіть ніхто не знає. Чи не завершується все обговореннями на рівні фінансового управління та управління освіти?" ‒ зауважив він, звернувши увагу на необхідність повідомляти про потреби закладів освіти на депутатських комісіях, в ході сесій та зустрічей з окремими депутатами.

Начальник відділу освіти запевнила, що намагатиметься довести інформацію щодо необхідної суми на утримання і ремонт шкіл при формуванні б'юджету на 2018 рік.

По завершенню установчого засідання комісія з перевірки функціювання навчальних закладів проінспектувала школи №4, №2 та №7 в м. Кропивницькому.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"