ВО "Свобода"

ENG

6 листопада 2017
У Новоархангельську домоглися виплати компенсації за шкоду оселям громадян, заподіяну стихією у липні
У Новоархангельську домоглися виплати компенсації за шкоду оселям громадян, заподіяну стихією у липні

6 листопада 2017 року депутат Новоархангельської селищної ради від ВО "Свобода" Євгеній Козакул повідомив про скасування запланованого раніше пікетування органу місцевого самоврядування з вимогою припинення бездіяльности селищного голови пана Шамановського. Акція в Новоархангельську скасована у зв'язку з тим, що той під тиском свободівців і громади таки розпочав, бодай частково, виконувати свої обов'язки.

Зокрема, націоналіст повідомив про можливість отримання матеріяльної компенсації за шкоду, заподіяну стихійним лихом численним оселям селища ще в липні. За словами Євгенія Козакула, раптові зрушення в справі виплати передбачених Законом коштів мешканцям Новоархангельська розпочалися відразу після спільної наради представників громади та депутатів-свободівців, в ході якої учасники вирішили провести чергове пікетування селищної ради 7 листопада 2017 року. На думку депутата-націоналіста, саме це спонукало пана Шамановського розпочати почати підписання актів про обстеження приватних домоволодінь з метою визначити обсяг заподіяної стихійним лихом шкоди. Відомо, що ці акти є бодай якоюсь гарантією виплати компенсації людям за пошкоджені стихійним лихом оселі ще 1 липня цього року оселі.

"Чотири місяці Юрій Шамановський всіляко уникав виконання своїх посадових обов'язків, годуючи виборців брехнею і порожніми обіцянками. Чотири місяці посадовець, за його ж словами, провадив "тривалу переписку" з Петром Порошенком та Володимиром Гройсманом. Зі слів селищного голови, він "бився, як риба об лід". І от, нарешті, заступник голови Новоархангельської селищної ради візує акти, котрі приносять мешканці Новоархангельська. Звісно, це наш спільна перемога", ‒ коментує Євгеній Козакул.

Разом з тим, свободівець наголошує, що громада перемогла там, де будь-який притомний голова селищної ради жодної боротьби й не спровокував би ‒ за адекватного посадовця таке питання просто не постало б. Наприклад, Євгеній Козакул назвав низку сільських рад того ж Новоархангельського району, де люди вже отримали компенсації, полагодили пошкоджені стихією будинки і навіть почали забувати про лихо, яке їх спіткало влітку.

Проте, навіть зважаючи на численні факти бездіяльності Шамановського, громада таки вирішила дати йому шанс бодай частково виправити свої помилки, відмінивши заплановане пікетування. Про подальший перебіг протистояння мешканців Новоархангельська з селищним головою, якщо воно не припиниться, ми повідомлятимемо згодом.

За матеріалами Новоархангельської РО ВО "Свобода"