ВО "Свобода"

ENG

9 листопада 2017
"Свобода" Кропивницького відзначила День української мови та писемности
"Свобода" Кропивницького відзначила День української мови та писемности

9 листопада 2017 року в Будинку профспілок Кропивницького відбулися відкриті збори міської організації ВО "Свобода", приурочені до Дня української писемності та мови. До участи в заході були запрошені голова обласної Спілки письменників України Василь Бондар, прихильники націоналістичного об'єднання, митці та журналісти. Також учасників зборів привітали побратими з Новгородківської районної "Свободи" та учасниці тріо "Яворина", заснованого на базі Соколівського сільського будинку культури, що на Кропивниччині.

Відкрив збори голова Кропивницької міської організації ВО "Свобода", керівник фракції націоналістів у міськраді Сергій Капітонов. Він нагадав присутнім про власний шлях до української мови за часів тотальної совєцької русифікації у колишньому Кіровограді, а також коротко повідомив про основні події, що відбулися в місті та області впродовж тижня, зокрема поділився враженнями від поїздки до села Червоновершка Компаніївського району, де 9 листопада була відкрита меморіяльна дошка на честь останнього Головного отамана Холодного Яру Герасима Нестеренка-Орла.

Свободівка, депутат Фортечної районної ради в місті Кропивницькому Олена Скочко повідомила присутнім про причини, які спонукали свого часу визначити дату святкування Дня писемности та мови в Україні та про знаковість постаті Нестора Літописця. Крім того, розповіла про свої здобутки у справі популяризації української мови, наголосивши, що кожен українець, свідомий свого походження, має стояти на захисті рідних традицій.

З письменницьким баченням розвитку української мови виступив гість заходу, відомий письменник Кропивниччини Василь Бондар. Він наголосив, що мала зала Будинку профспілок ‒ знакове місце для націоналістичних зібрань, адже саме тут в різні часи збиралися люди, яким небайдужа ідея нації: "Я бачу, що тут панують правильні настрої. Настрої, які мають сьогодні вирувати по всій Україні. Ми є свідками того, що час працює на нас, і Україна буде така, якою вона є в цій залі". Письменник зазначив, що Кропивницький ‒ одне з небагатьох міст, яке може пишатися червоно-чорними прапорами боротьби української нації над міською та обласною адміністраціями.

Депутат Подільської в місті Кропивницькому райради від ВО "Свобода" Олена Яцун розповіла про мовні норми та здобутки на ниві українізації відомої націоналістки й науковця Ірини Фаріон.

Із закликом мати рідну мову як найсокровенніше і найцінніше благо у своєму житті виступив очільник обласного осередку ВГО "Сокіл", депутат міської ради Кропивницького Геннадій Маламен.

Окрасою заходу, приуроченого до Дня писемности та мови, став виступ тріо "Яворина", названого так за ініціятиви свободівки Ніни Кодацької. Світлі і лагідні, жартівливі та натхненні, рішучі і сповнені любові пісні у виконанні талановитих учасниць колективу додали заходу особливого колориту.

Учасники зборів завершили своє спілкування, виконавши спільно український славень.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"