ВО "Свобода"

ENG

16 листопада 2017
Кропивницькі депутати-свободівці прозвітували за рік діяльности
Кропивницькі депутати-свободівці прозвітували за рік діяльности

16 листопада 2017 року в Будинку профспілок Кропивницького відбувся публічний звіт депутатів від ВО "Свобода" в міській раді та Фортечній і Подільській районних радах за рік діяльности. Заслухати звіт депутатів запросили громаду, журналістів, побратимів-свободівців із районних осередків, а також голову обласної організації націоналістів Кропивниччини, заступника голови обласної ради Ігоря Степуру.

До заходу долучилися представники Новоархангельської та Новгородківської районних організацій ВО "Свобода". В ході зустрічі присутні могли отримати відповіді на запитання від кожного депутата, а також переконатися в тому, що націоналісти на всіх рівнях влади діють злагоджено і згідно з програмовими засадами партії.

Розпочав звіт голова фракції ВО "Свобода" в міській раді Кропивницького, очільник міської організації націоналістів Сергій Капітонов. Він розповів про складнощі, які доводиться долати малочисельній націоналістичній фракції, але наголосив, що навіть за таких умов свободівцям вдалося багато досягнути, зокрема про боротьбу "Свободи" проти дерибану землі в обласному центрі, що стало по суті основою діяльности міської ради 7 скликання.

Депутат повідомив про основні здобутки у справі облаштування зон відпочинку на своєму окрузі, зокрема ‒ парку "Молодіжний", який до цього був схожий на смітник. Також, за словами Сергія Капітонова, вдалося забезпечити освітлення на кількох вулицях округу, домогтися деякого покращення в утриманні багатоповерхівок та прибудинкових територій, забезпечити більш-менш пристойні умови навчання в школі №29 тощо: "Багато з наших успіхів ‒ це досягнення в тому числі громади. Підкреслю, що найбільше вдалося зробити саме там, де громадяни активні, здатні згуртуватися і спільно з депутатом вимагати від міської ради відповідних дій. Саме завдяки позиції людей, які прагнуть змін, все, що вдалося зробити, стало реальністю, а не просто декларацією намірів нашої фракції".

Депутат Геннадій Маламен розповів про кишенькову комісію з питань освіти при міськраді, яка фактично є інструментом для втілення бажань керівництва ради і управління освіти. Але, на думку свободівця, найбільша проблема міської влади полягає в недотриманні законности при проведенні сесійних засідань, що призводить до судових процесів проти неї та збитків для міського б'юджету. Депутат неодноразово намагався перевестися з освітньої комісії до регламентної, адже вважає, що боротьба за законність і дотримання регламенту нині була б доречнішою і ефективнішою. Проте депутати щоразу ухиляються від голосування за цю свободівську ініціятиву, що свідчить про їхнє розуміння небезпечності молодого принципового націоналіста в комісії, призначеній регулювати роботу міськради.

Про роботу депутатів Фортечної районної ради в Кропивницькому розповів голова фракції націоналістів Ігор Якименко. Він наголосив: попри обмеження повноважень районних рад обласного центру, свободівці мають певні здобутки. За словами Ігоря Якименка, за рік вдалося домогтися ухвалення низки депутатських запитів щодо благоустрою. Крім того, цьогоріч була декомунізована назва самої ради, відбулося кілька знакових голосувань. Наприклад, депутати підтримали звернення щодо неприпустимости "торгівлі на крові" та економічної блокади окупованих територій.

Про роботу свободівців у Подільській районній раді розповіла голова фракції Олена Яцун. Вона наголосила на тому, що діяльність депутатів не завершується сесійними засіданнями та участю в роботі комісій районної ради. На думку депутатки, багато позитивних здобутків фракції стали можливими лише завдяки міжсесійній роботі з виборцями, зустрічам біля свободівського намету тощо.

На завершення до присутніх партійців, депутатів, прихильників "Свободи" та гостей з районів звернувся голова обласного осередку партії Ігор Степура. Він, резюмуючи виступи всіх депутатів, підкреслив, що "Свобода" ‒ це єдина політична партія, яка забезпечує не лише прямий зв'язок обранців з виборцями, але й вимагає від депутатів відкритости, одностайности та узгоджености дій і голосувань, від парламенту до сільських рад.

"Традиції звітувати перед громадою підтримують не всі політичні партії. Публічні звіти депутатів-свободівців свідчать про те, що націоналісти йдуть до громади, не вважаючи це небезпечним для себе. Ми готові нести відповідальність за свої дії, що й демонструємо завжди, зокрема сьогодні", ‒ підкреслив Ігор Степура.

На завершення заходу депутати відповіли на всі запитання виборців.

Прес-служба ВО "Свобода"