ВО "Свобода"

ENG

23 листопада 2017
У Кропивницькому попрощалися з прихильником "Свободи", ветераном УПА Семеном Сорокою
У Кропивницькому попрощалися з прихильником "Свободи", ветераном УПА Семеном Сорокою

23 листопада 2017 року в місті Кропивницькому попрощалися з легендарним ветераном Української Повстанської Армії Семеном Сорокою, який відійшов у вічність в День Гідности і Свободи, 21 листопада.

Провести побратима по боротьбі за українську національну ідею прийшли свободівці міського осередку та юні націоналісти ВГО "Сокіл" Кропивницького. Долучилися до прощання з героєм УПА Семеном Сорокою і свободівці з Новгородки, Долинської та Знам'янки.

Церемонія прощання розпочалася в приміщенні храму св. Володимира Української автокефальної православної церкви міста Кропивницького, куди зійшлися численні активісти, представники громадських організацій, козацтва та органів місцевої влади. Всі присутні на громадській панахиді, яка відбулася відразу біля храму, після заупокійної молитви згадали Семена Сороку як незборного, безкомпромісного і невтомного борця за волю України. Зокрема, всі присутні зійшлися в одному: без червоно-чорного прапора боротьби українського народу Семена Климовича уявити було неможливо.

Багато з тих, хто висловив співчуття рідним упівця, наголосив на тому, що Семен Сорока був талановитим наставником, бо за фахом звитяжний чоловік був педагогом, а за плечима мав незбагненний, часом трагічний та часом звитяжний досвід боротьби, тож й вчив Семен Сорока, передусім, гідности і людяности, незламности та любові.

Серед инших, до слова в ході громадської панахиди був запрошений депутат міської ради Кропивницького від ВО "Свобода", очільник обласного осередку ВГО "Сокіл" Геннадій Маламен. Він розповів присутнім про цінність уроків Семена Сороки для молодого покоління.

"Він нас навчав, як власних онуків. Ми завжди знали, що наскільки він щирий у своїй привітності, настільки він й рішучий щодо ворогів. А найцінніше, як він переконував, ‒ це Бог, Україна і родина, обов'язково саме в такому порядку. Він завжди був нашим натхненником, стояв попереду. Сьогодні Семен Сорока посяде своє місце в пантеоні українських героїв", ‒ наголосив Геннадій Маламен.

Поховають легендарного чоловіка у рідному селі на Рівненщині. Саме туди й відвезли Семена Сороку після прощання у Кропивницькому.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"