ВО "Свобода"

ENG

27 листопада 2017
У Кропивницькому на вимогу громади та "Свободи" декомунізували міськраду
У Кропивницькому на вимогу громади та "Свободи" декомунізували міськраду

27 листопада 2017 року в ході засідання міської ради депутати ухвалили рішення про перейменування "Кіровоградської міської ради" на "міську раду міста Кропивницький". Фракція "Свободи" утрималася від голосування за цю ініціятиву, оскільки подібне формулювання юридичної назви органу місцевого самоврядування не підкріплене Законом України і згодом може бути оскаржене і скасоване опонентами української назви обласного центру. Депутати-свободівці наполягали, що міська рада має називатися виключно "Кропивницькою".

Проте, націоналісти щиро потішені тим фактом, що міська рада українського міста вже не названа іменем поплічника Сталіна. Нагадаємо, проєкт щодо перейменування міської ради з Кіровоградської на Кропивницьку, поданий до розгляду головою фракції ВО "Свобода" Сергієм Капітоновим, був фактично провалений на попередньому сесійному засіданні, 22 листопада 2017 року. Так само був проігнорований і проєкт рішення щодо перейменування, поданий міським головою Андрієм Райковичем, який депутати розглядали ще раніше. Обурені націоналісти і громадськість констатували: депутати свідомо затягують і саботують рішення про перейменування міської ради.

Втім, цього разу до процесу декомунізації міської ради активно включилися представники громадських організацій міста. Історики, вояки, волонтери та инші патріотично налаштовані мешканці обласного центру зібрали більше 1000 підписів під вимогою негайно припинити вживати незаконну назву міської ради в офіційних документах та дати органу місцевого самоврядування назву, адекватну до назви міста.

У ході сесії на вимогу голови фракції ВО "Свобода" Сергія Капітонова повернутися до голосування за його проєкт рішення щодо перейменування ради депутати відмовилися реагувати. Це спричинило протест присутніх в сесійній залі націоналістів Кропивницької міської організації ВО "Свобода", прихильників партії та численних громадських активістів. Частина людей вийшли до трибуни, а частина залишилися контролювати ситуацію на місцях.

Сергій Капітонов, звертаючись до присутніх, наголосив, що окремі представники депутатського корпусу свідомо уникають важливих проукраїнських рішень, при цьому демонструючи незрозумілу громаді позицію: то вони сумують за жертвами Голодомору, а то мріють зберегти ім'я одного із його організаторів ‒ Кірова ‒ у назві міської ради.

"Я звертаюся до депутатів, які блокують перейменування міської ради. Чому ви так ненавидите наш український народ? Я переконаний, що ті депутати, які сьогодні саботують перейменування, у часи Голодомору відбирали б у нас останнє: хто з "ідеологічних" міркувань, а хтось ‒ через страх, бо так начальство сказало! Не можна з одного боку відстоювати комуняцьку назву ради, а з иншого ‒ приходити на вшанування жертв Голодомору, пиками там своїми світити", ‒ звернувся до депутатів-саботажників Сергій Капітонов.

Зрештою, депутати були змушені проголосувати і включити питання про перейменування міськради до порядку денного. А вже після перерви та коротких суперечок щодо варіяцій назви, незважаючи на невідповідність кількох з варіантів нормам закону про утворення назв органів місцевого самоврядування, депутати узялися до голосування. Невдовзі більшістю голосів була ухвалена пропозиція міського голови Андрія Райковича перейменувати міську раду, назвавши її "міська рада міста Кропивницький".

"Депутати на чолі з міським головою нарешті виконали один закон, відразу ж порушивши инший. Тепер у опонентів української назви міста і ради може з'явитися можливість оскаржити це рішення, чого категорично не можна було допускати! "Кропивницька міська рада", як і пропонували "Свобода" та громада, була б єдино правильною назвою! Проте, ми не можемо не радіти, позбувшись, нарешті, цього ганебного "Кірова" у назві", ‒ прокоментував Сергій Капітонов.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"