ВО "Свобода"

ENG

18 грудня 2017
Сергій Капітонов: Кропивницька міськрада має посприяти громадянам у дотриманні мовного законодавства
Сергій Капітонов: Кропивницька міськрада має посприяти громадянам у дотриманні мовного законодавства

18 грудня 2017 року в міській раді Кропивницького відбулося засідання депутатської комісії з питань промисловости, транспорту, зв'язку, торгівлі, галузі послуг та захисту прав споживачів. Комісія взяла до відома проєкт рішення свободівця Сергія Капітонова "Про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики в Кропивницькому".

Нагадаємо, що проєкт про обов'язковість використання державної мови в усіх царинах життя міста нещодавно подав голова фракції ВО "Свобода" в міськраді Сергій Капітонов, тепер його одностайно підтримала регламентна комісія.

Автор пропонує рішенням міської ради встановити використання української мови обов'язковим в усіх царинах громадського обслуговування Кропивницького. Зокрема, якщо депутатський корпус підтримає означений проєкт, українською говоритимуть в організаціях комунальної власности, закладах громадського харчування, в громадському транспорті тощо.

Крім того, необхідно на рівні місцевої влади встановити обов'язковим та першочерговим використання української мови в царині обслуговування. Серед иншого, Сергій Капітонов пропонує українізувати назви підприємств та установ, публічні оголошення та рекламну продукцію, вивіски, афіші та аудіорекламу.

"Насправді в цьому проєкті рішення немає нічого нового. Він сформований на законах України та Конституції. Подібний проєкт рішення свого часу підтримала Київська міська рада. Частина вимог, перелічених в документі, сьогодні вже виконується, і це добре. Проте є ціла низка закладів обслуговування, де й слова української важко почути, бо її там нема. Про необхідність виконання законів треба нагадувати кожному підприємцеві, щоб у майбутньому всі вивіски були узгоджені з законами про зовнішню рекламу", ‒ коментує Сергій Капітонов.

Націоналіст наголосив, що проєкт рішення узагальнює і збирає воєдино всі базові документи щодо мовної політики в Україні. Ухваливши рішення українізувати місто, депутати допоможуть громадянам нарешті увійти в законодавче поле.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"