ВО "Свобода"

ENG

26 січня
Обурені примусовим приєднанням до Нової Праги селяни Петрокорбівки шукатимуть захисту на рівні Верховної Ради
Обурені примусовим приєднанням до Нової Праги селяни Петрокорбівки шукатимуть захисту на рівні Верховної Ради

Сьогодні, 26 січня 2018 року, в селі Пертокорбівка на Новгородківщині відбулося засідання сесії сільради, в ході якого розглядалося питання про "добровільне" об'єднання громад та створення ОТГ з центром у Новій Празі. В роботі сесії взяли участь голова Новгородківської районної організації ВО "Свобода" Павло Дейнеко, юрист ГО "Центр громадського самоврядування" Олександр Коротченко, представник підприємства "Украгроком" та члени громад сіл, підпорядкованих Петрокорбівській сільраді.

Крім того, сільська голова Зоя Шепеленко заздалегідь запросила поліціантів з місцевого райвідділку, оскільки знала про те, що люди мають високий градус обурення діяльністю влади.

В ході обговорення проекту рішення слово взяв свободівець, правозахистник Павло Дейнеко, який намагався застерегти депутатів від ухвалення рішень, які суперечать волі громади. Проте, депутати таки проголосували за об'єднання населених пунктів Новгородківщини з селом Новою Прагою в Олександрійському районі, всупереч висловленій на громадських обговореннях незгоді селян.

За свідченнями людей, які були присутні на засіданні сесії, юрист ГО "Центр громадського самоврядування" Коротченко намагався чинити на них вплив не зовсім правовими методами. Загалом, склалося враження, буцім він присутній в сесійній залі лише для того, щоб аргументувати "незворотність" процесу утворення ОТГ саме у тому вигляді, який пропонує влада, що в принципі не відповідає дійсності.

Разом з тим, присутні на засіданні члени громади вимагали скасувати рішення попередньої сесії сільради щодо утворення ОТГ з центром в сусідньому Олександрійському районі. Проте, жодні вагомі свідчення, ба більше, - протоколи громадських обговорень, проведених напередодні, депутатами сільради враховані не були. (Детальніше про проведення обговорень можна прочитати тут kropyvnytskyy.svoboda.org.ua).

Втім, оскільки громаду ніхто не почув, люди написали звернення до народного депутата України, свободівця Олега Осуховського. Селяни стверджують, що за подібного ставлення до їх думки з боку місцевої влади, вони змушені шукати правди на рівні Верховної Ради України. Станом на сьогодні під зверненням до нардепа активно підписуються люди, які вже остаточно переконалися в співпраці керівництва сільської ради Петрокорбівки з бізнесовими царьками Олександрійщини.

Разом з тим, очільник свободівців Новгородківщини Павло Дейнеко стверджує, що готує судовий позов з вимогою скасувати рішення сесії Петрокорбівської сільської ради від 19 січня як таке, що суперечить волі громади. Докладніше про рішення та реакцію на нього селян читайте за посиланням kropyvnytskyy.svoboda.org.ua.

Зазначимо, що мешканці Петрокорбівки налаштовані дуже рішуче і зупинятися на половині шляху не збираються. Люди засвідчують, що влада нині намагається розколоти громаду за допомогою тиску на мешканців сіл та махінацій, як-от громадські обговорення, на які люди зібралися виключно тому, що мали свою чітку позицію. Нагадаємо, що оголошення про обговорення, ймовірно, з метою приховання заходів від селян, були розклеєні в темну пору доби напередодні.

Але навіть "неочікувана" для влади та зацікавлених осіб явка громади на слухання та висловлена ними позиція не стали на заваді депутатському корпусу ухвалити рішення про приєднання сіл Петрокорбівської сільради до Нової Праги, проти якого виступають селяни.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"