ВО "Свобода"

ENG

29 січня
Кропивницькі націоналісти вшанували героїв Крут
Кропивницькі націоналісти вшанували героїв Крут

29 січня 2018 року за ініціятиви осередків ВО "Свобода" та ВГО "Сокіл" Кропивниччини відбулося вшанування 100-річчя подвигу молоді у битві під Крутами. Учасники акції зібралися біля монумента Янголу-охоронцю, щоб урочисто пройти до площі Героїв Майдану та вшанували крутянців і всіх борців за Україну.

До колони учасників маршу активно долучалися містяни. І коли на центральному майдані Кропивницького розпочався мітинг, учасників стало значно більше, ніж передбачали націоналісти.

Захід розпочали з хвилини мовчання на честь борців за Україну на всіх етапах національно-визвольних змагань. Відтак відбувся мітинг, на якому виступили голова обласного осередку ВГО "Сокіл", депутат міськради Геннадій Маламен та очільник Кропивницької міської "Свободи", голова фракції націоналістів у міськраді Сергій Капітонов.

Геннадій Маламен розпочав свій виступ з віршованих рядків про героїв Крут. Він зазначив, що в бою під Крутами полягли молоді студенти. Проте їхній чин став визначальною перемогою: "Нам розповідають трагічну історію, замість того, щоби розповідати історію слави української зброї. Адже ті, хто зміг тоді врятуватися, продовжили боротьбу. Це свідчить, що українці здатні перемагати, навіть коли вони необстріляні бійці, проти яких стоїть 5-тисячна армія".

Сергій Капітонов, звертаючись до учасників мітингу, зазначив, що історія, на жаль, повторюється: "Студенти, які боронили Україну під Крутами, були добровольцями. І 2014 року, коли московська орда знову пішла війною на Україну, такі ж молоді хлопці й дівчата пішли першими в добровольчі батальйони. І саме завдяки їм ми змогли втримати ворога на Сході. Старші покоління полюбляють сварити молодь, буцімто, їхні діти не такі відповідальні, як вони свого часу. Проте це не так. Поки є молоді люди, готові боротися за Україну, буде існувати наша держава".

На завершення заходу всі присутні на заході спільно виконали Славень України.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"