ВО "Свобода"

ENG

7 лютого
Петрокорбівка відмовилася від об'єднання з Новою Прагою
Петрокорбівка відмовилася від об'єднання з Новою Прагою

7 лютого 2018 року відбулося друге пленарне засідання сесії Петрокорбівської сільської ради на Новгородківщині, в ході якого депутати відмовилися від приєднання до ОТГ з центром в Новій Празі Олександрійського району та ухвалили рішення про самостійне функціонування територіяльних громад сіл, підпорядкованих сільраді.

Про це повідомив голова Новгородківської організації ВО "Свобода", правозахисник Павло Дейнеко, який спільно з побратимами активно підтримував громаду на всіх етапах її боротьби проти свавілля чиновників та окремих бізнесових царьків з Олександрійського району.

Так, впродовж усього часу різні особи, які представлялися представниками підприємства "УкрАгроКом", активно просували приєднання трьох сіл Новгородківщини до Нової Праги. Проте, завдяки рішучості членів громад, їм це не вдалося.

Зазначимо, що такий блискучий результат був забезпечений згуртованістю представників громад, які неодноразово висловлювалися проти такого об'єднання. Стійка позиція та активні спроби донести до влади позицію численних селян стали запорукою перемоги.

Нагадаємо, що в порядку денному сесії Петрокорбівської сільради було два пункти. Один з них передбачав ухвалу рішення про приєднання сіл, підпорядкованих Петрокорбівській сільраді, до ОТГ з центром в иншому районі, а другий ‒ про самостійне функціонування громад без будь-якого об'єднання.

Перше засідання сесії відбулося в понеділок, 5 лютого. Саме тоді місцева влада спільно з окремими зацікавленими людьми намагалася "протягти" рішення про приєднання громад сіл, підпорядкованих Петрокорбівській сільській раді, до Нової Праги.

Проте, через акцію прямої дії з боку селян та свободівців, які прибули на їх підтримку, сільська голова Зоя Шепеленко була змушена оголосити перерву задля зняття напруги та більш ґрунтовного дослідження думки селян.

Сьогодні депутати, зважаючи на градус обурення людей та громадську думку, більшістю голосів проголосували проти приєднання до ОТГ з центром в Новій Празі.

Другим рішенням Петрокорбівської сільської ради депутати ухвалили самостійне функціонування і розвиток громад Петрокорбівської сільської ради.

"Насправді, це дуже знакова перемога. Рішення сесії, ухвалені сьогодні, були єдино правильними, і ми щасливі, що депутати таки змогли дослухатися здорового глузду. Селяни Петрокорбівки проявили себе як активні, відповідальні громадяни, які не мають наміру дозволяти поводитися з ними, як з худобою. Сьогоднішня перемога громади ‒ чудова ілюстрація тому, що гуртом можна протистояти будь-яким проявам зла та ошуканства", ‒ коментує голова Новгородківської районної організації ВО "Свобода" Павло Дейнеко.

Націоналісти Новгородківщини вітають громади Петрокорбівської сільської ради з перемогою, яка була забезпечена виключно їх сміливістю та рішучістю у боротьбі за свої права, та зичать добра і злагоди кожному, хто проявив себе гідним і гоноровим українцем.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"