ВО "Свобода"

ENG

15 лютого
Міськрада Кропивницького ухвалила свободівський проєкт рішення про запровадження української мови в усіх царинах життя міста
Міськрада Кропивницького ухвалила свободівський проєкт рішення про запровадження української мови в усіх царинах життя міста

15 лютого 2018 року на 10-й сесії міської ради було ухвалено проєкт рішення, ініційованого головою фракції ВО "Свобода" Сергієм Капітоновим, про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики у Кропивницькому.

Автор документа і представники громадськости запропонували рішенням міськради встановити використання української мови як обов'язкове в усіх царинах громадського обслуговування міста. Зокрема, після ухваленням означеного рішення українською послуговуватимуться в організаціях комунальної власности, закладах громадського харчування й транспорту тощо.

У ході обговорення проєкту рішення з націоналістом погодилися як депутати окремих фракцій, так і міський голова Андрій Райкович. За українізацію обласного центру проголосували 29 депутатів, 1 утримався, 4 не брали участи в голосування. Свободівець Сергій Капітонов вбачає в цьому позитивну тенденцію, адже подібні рішення допомагають громадянам триматися у межах законодавчих норм і не порушувати вимог законодавства.

Він пояснює: проєкт рішення узагальнює всі чинні законодавчі акти щодо державної мови. "Громадськість міста вже давно прагне ухвалення такого рішення. Ми не перші: подібні проєкти вже були ухвалені в інших містах, зокрема у Києві. Кожен з українців має право на обслуговування державною мовою, і ми сьогодні допомогли містянам скористатися цим правом", ‒ коментує Сергій Капітонов.

Рішення сесії передбачає вимогу в Кропивницькому вести державною мовою діловодство і документацію органів місцевого самоврядування. Для підприємств, установ та організацій комунальної форми власности мовою офіційних оголошень та повідомлень має бути лише українська.

Крім того, рішення міськради вимагає, щоб на території міста усі назви установ, підприємств та організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення, інформація для споживачів, товарів та послуг виконувалися державною мовою відповідно до законодавства України.

Згідно з ухваленим рішенням, у Кропивницькому в усіх царинах громадського обслуговування громадян при реалізації товарів і наданні послуг першочергово використовуватиметься державна мова і лише на прохання споживача суб'єкт господарювання зможе використовувати будь-яку чужоземну мову для повного донесення інформації про товари та послуги і належного обслуговування споживачів. Для всіх закладів громадського харчування обов'язкова наявність меню державною мовою.

Прес-служба ВО "Свобода"