ВО "Свобода"

ENG

22 лютого
Свободівці Кропивницького вшанували героїв Майдану
Свободівці Кропивницького вшанували героїв Майдану

22 лютого 2018 року в приміщенні Будинку профспілок міста Кропивницького відбувся захід на вшанування героїв Майдану, організований Кропивницькою міською організацією ВО "Свобода". До участи були запрошені прихильники націоналістичного об'єднання, ветерани московсько-української війни, активісти Майдану, громадські діячі. Присутні мали змогу поділитися спогадами про буремні місяці протистоянь взимку 2013-2014 року, обмінятися власними міркуваннями і просто побути в колі однодумців.

До спілкування про події зими 2013-2014 років були запрошені дружина полеглого у війні з Росією свободівця Володимира Степанка Олена Валентинівна, голова обласної організації товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка Олександр Ратушняк, кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко та учасник обох Майданів, ветеран московсько-української війни Микола Бердник. На заклик долучитися до заходу відгукнулася культуролог, режисерка з Кропивницького Людмила Борисенко.

Захід розпочали з хвилини мовчання на честь полеглих героїв України. Голова Кропивницької міської "Свободи" Сергій Капітонов закликав усіх присутніх ділитися своїми спогадами та міркуваннями. Тож своє слово про Революцію гідности сказали не лише партійці, але й запрошені гості.

Микола Бердник розповів про свою участь у Революції гідности та подальше рішення долучитися до українського війська. Він наголосив: сповнений жаги до гідного життя в Україні чоловік того часу не міг обрати иншого шляху, окрім боротьби.

Кропивницький "просвітянин" Олександр Ратушняк поділився спогадами про зародження революційного Майдану в Кропивницькому, з подальшими поїздками на Київ та арештами активістів: "Я бачив протести в Мінську у 2010 році. Бачив у Москві на Болотній. Але їх суспільство якось змогло ковтнути. Українці не ковтнули. Яка була моя радість, коли вранці після побиття студентів я прийшов на центральний майдан міста, і побачив велику кількість так само обурених діями влади людей! Ми оперативно зібралися і виїхали до Києва. Вже одразу по приїзді в Київ повіяло вольницею, характерництвом українського духу".

Він, як і решта, наголосив ‒ вигнавши з країни Януковича, українці так і не досягли абсолютної перемоги і мають продовжувати борню.

Погодився з цією думкою і кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко: "За що стояв Майдан? За справжню, незалежну Україну. Але вона не стала такою. Ми стояли, щоб Україна стала правовою державою, але Україна нею ще не є. Ми пройшли лише перший етап революції".

Сергій Капітонов наголосив: головною перемогою Революції гідности стало те, що люди повірили в себе і свою здатність впливати на процеси в державі: "У багатьох людей зникли сумніви у своїй спроможності щось міняти. Все більше і більше людей переконується, що саме від них залежить майбутнє України. Це головна перемога Майдану".

Олена Степанок, дружина полеглого націоналіста Володимира Степанка, у своєму виступі поділилася спогадами про той період, коли їй доводилося чекати чоловіка з Майдану. Щодо нинішньої ситуації, вона переконана, що найактивніше зараз варто боротися з людською байдужістю.

Учасники мали змогу послухати патріотичну поезію у виконанні Людмили Борисенко та свободівки Олени Яцун. На завершення з лекційно-аналітичним матеріялом виступив голова ВГО "Сокіл" Кропивниччини Геннадій Маламен.

Загалом вечір видався дружнім і теплим. На завершення учасники виконали державний славень.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"