ВО "Свобода"

ENG

9 березня
Свободівці Кропивницького провели літературно-патріотичний захід до Дня народження Тараса Шевченка
Свободівці Кропивницького провели літературно-патріотичний захід до Дня народження Тараса Шевченка

9 березня 2018 року за ініціятиви міської організації ВО "Свобода" та місцевого осередку ВГО "Сокіл" у Кропивницькому в приміщенні обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Шевченка відбувся літературно-патріотичний захід, приурочений до 204-ї річниці з дня народження генія української нації.

До участи в заході долучилися голова обласного осередку ВО "Свобода", народний депутат VII скликання Андрій Міщенко, голова обласної організації товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка Олександр Ратушняк та делегація побратимів-націоналістів із Новгородківської районної організації ВО "Свобода".

Перед початком заходу свободівці та прихильники націоналістичного об'єднання взяли участь у загальноміських ушануваннях Кобзаря. Після урочистого покладання квітів до пам'ятника Тарасові всі охочі перемістилися до приміщення бібліотеки, щоби продовжити спілкування.

Присутні мали змогу сказати своє щире слово про українського Пророка. Зокрема, про своє бачення постаті національного генія розповів голова свободівців Кропивниччини Андрій Міщенко. Він наголосив, що саме Шевченко створив український світ, у якому потім постали численні борці за волю, істинні націоналісти та сподвижники. Свободівець висловив переконання, що Шевченкове слово здатне позитивно впливати на свідомість, тому для розбудови успішної держави українці мають звертатися до нього частіше. На думку очільника свободівців Кропивниччини, саме в цьому напрямку мають рухатися українські державники, щоби збудувати успішну державу.

"Шевченко замість зброї обрав слово, і це слово він ніс у люди. По суті Тарас створив перший інформаційний простір, якщо говорити сучасною мовою. І сьогодні ми маємо дослухатися до його "у своїй хаті, своя правда, і сила, і воля". Адже тільки якщо нація починає вірити в себе, вона перемагає. Я впевнений, що рано чи пізно це станеться. Якби кожен українець хоча б раз в рік, один тиждень чи бодай один день присвятив читанню Шевченка, зникло би як мінімум 90 відсотків проблем у державі", - підкреслив Андрій Міщенко.

Згодом до учасників заходу звернулися очільник Кропивницького міського осередку націоналістів Сергій Капітонов, "просвітянин" Олександр Ратушняк, голова Новгородківської РО ВО "Свобода" Павло Дейнеко та инші.

На завершення заходу Ніна Кодацька виконала пісні на слова Шевченка. За пропозицією співачки всі учасники заходу стоячи виконали "Реве та стогне Дніпр широкий…", після чого заспівали український Славень.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"