ВО "Свобода"

ENG

23 березня
На вимогу "Свободи" Петрокорбівську сільраду перевірять на предмет зловживань
На вимогу "Свободи" Петрокорбівську сільраду перевірять на предмет зловживань

Кіровоградська прокуратура надала відповідь на запит депутата Петрокорбівської сільради свободівця Сергія Ковтуна щодо зловживань голови сільради Зої Шепеленко. Серед иншого, у відповіді прокуратури міститься повідомлення про надсилання відповідної документації в Кіровоградське обласне відділення Антимонопольного комітету України, Управління східного офісу Держаудитслужби та Управління захисту економіки в Кіровоградській області. Нині факти, пов'язані з можливими зловживаннями сільського голови Петрокорбівки Зої Шепеленко, вивчають правоохоронні органи.

Як свідчать мешканці Петрокорбівки, Зоя Шепеленко не надала жодного документа на вимогу поліції, запевнивши дільничного, що "привезе папери згодом". Проте є обґрунтовані підозри, що сільська голова може піти на фальсифікацію рішень сесії та инших важливих для слідства документів.

На думку багатьох депутатів сільської ради, З. Шепеленко дозволяла собі одноосібні рішення й запускала руку в б'юджет. Наприклад, за кошти б'юджету було придбано автомобіль, на якому нині Шепеленко пересувається, проте депутати про це дізналися вже постфактум.

"Коли ми спитали сільську голову, за чиї кошти буде придбаний авто, вона повідомила, що кошти на нього надає підприємець з Києва. У вересні 2017 року Зоя Шепеленко придбала диван для школи, не питаючи дозволу на це сільської ради. Коли ми винесли це питання на розгляд сесії, вона не змогла дати адекватних пояснень. Виявилося, що у цій школі навчається онука голови сільради. За деякий час стало відомо, що до дивану долучилися ще два крісла. Сільська голова не мала права робити закупку за б'юджетні кошти без дотримання процедури", ‒ зазначає Сергій Ковтун.

Крім того, за словами мешканців Петрокорбівки, Шепеленко без відповідного рішення сесії призначила собі премію, і тепер її зарплатня із нарахуваннями сягає понад 14 тисяч гривень. В цей же час людина, яка зобов'язана подавати воду на два села, підпорядкованих сільраді, отримує всього 800 грн. За свідченнями самої Шепеленко, цього працівника не можна поставити на повну ставку, оскільки в б'юджеті "не вистачає коштів".

Загалом у відсотковому відношенні на заробітну плату в сільраді йде 36%. 2017 року доходи сільради складали 1 млн. 750 тис. І з цих коштів 740 тис. пішло на роботу сільради. Зараз ці цифри змінилися ‒ сільрада тепер з'їдає 860 тис. грн. Для порівняння, на благоустрій чотирьох сіл було спрямовано трохи більше 66 тис. грн.

Новгородківські свободівці вважають подібну практику керівництва сільрадою неприпустимою та вимагають від сільського голови Зої Шепеленко добровільного складення повноважень. Націоналісти наголошують: домогтися справедливого покарання за зловживання намагатимуться усіма можливими шляхами, передбаченими законодавством.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"