ВО "Свобода"

ENG

23 березня
У Петрокорбівці сільський голова з корисливою метою використовувала чужі документи
У Петрокорбівці сільський голова з корисливою метою використовувала чужі документи

23 березня 2018 року за сприяння місцевих свободівців у Новгородківському відділенні Долинського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області була зареєстрована заява про вчинення злочину від імені Сергія Кравченка. Чоловік звернувся по допомогу до націоналістів, оскільки вже має досвід негативного ставлення до себе з боку поліції та не впевнений у власних силах. Заявник повідомив про використання його паспорту в особистих цілях сільським головою Петрокорбівки Зоєю Шепеленко.

Новгородківські свободівці стверджують: заявник ‒ інвалід, тому впродовж тривалого часу не міг захистити свої права. Так, 2013 року Зоя Шепеленко, яка в той час також перебувала на посаді Петрокорбівського сільського голови, скористалася незнанням законів С. Кравченком та забрала його паспорт. Невдовзі чоловік дізнався, що від його імени було укладено кредитний договір. Син З. Шепеленко, який і став ініціятором кредитного договору, повідомив, що паспорт С. Кравченка був знищений. Чоловіку довелося виготовити новий документ.

2015 року З. Шепеленко знову забрала у С. Кравченка паспорт, сказавши, що він їй потрібен для того, щоб надати чоловіку у власність 2 га землі для ведення особистого селянського господарства.

Заявник наголошує: Зоя Шепеленко, перебуваючи на посаді Петрокорбівського сільського голови й зловживаючи довірою, шляхом обману заволоділа документом і впродовж тривалого періоду відмовлялася його повертати. В цей же період від імени С. Кравченка було укладено кредитний договір, який він не підписував і про існування якого дізнався вже з виконавчого листа про стягнення заборгованости.

Після звернення до органів поліції у справі щодо шахрайства чоловік спільно з працівником поліції ‒ дільничним інспектором поліції Сергієм Ковтуном в присутності двох депутатів Петрокорбівської сільської ради забрав свій паспорт у Зої Шепеленко.

Очевидно, що Зоя Шепеленко вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 357 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння будь-яким способом паспортом або іншим важливим особистим документом).

Націоналісти Новгородки вважають, що поведінка голови Петрокорбвської сільради в цій ситуації не лише незаконна, а й ганебна, адже скористатися документами людини, яка через інвалідність не може захистити свої права, у власних цілях, - вершина цинізму. Свободівці триматимуть цю справу на контролі та надаватимуть всебічну підтримку Сергію Кравченку.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"