ВО "Свобода"

ENG

29 березня
Депутати міськради Кропивницького злякалися кримінальної відповідальности за заперечення Голодомору?
Депутати міськради Кропивницького злякалися кримінальної відповідальности за заперечення Голодомору?

29 березня 2018 року в ході сесії міськради Кропивницького депутати провалили голосування за ініціятиву впровадження кримінальної відповідальности за публічне заперечення Голодомору. З відповідною пропозицією до обранців та міського голови звернувся голова фракції ВО "Свобода" Сергій Капітонов. Серед інших, відмовилися голосувати за звернення до ВРУ четверо з семи присутніх депутатів від партії "Наш край". Також, жодного голосу на підтримку звернення не дали фракції "Опозиційного блоку" та "Самопомочі" (Віталій Пінчук та Володимир Смірнов). Націоналісти стверджують, що саме двох голосів, які з незрозумілих причин не дали представники "Самопомочі", не вистачило для ухвалення рішення звернутися до ВРУ.

Як наголосив у своєму зверненні в сесійній залі міськради Сергій Капітонов, у Верховній Раді винесений на розгляд проєкт Закону, який засуджує публічне заперечення Голодомору та виправдання його організаторів. За його словами, цей проєкт одностайно підтримав профільний комітет, Президент України також підтвердив необхідність ухвалення цього закону.

Свободівець запропонував колегам підтримати звернення від міськради Кропивницького до ВРУ з вимогою ухвалити законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо кримінальної відповідальности за заперечення Голодомору)", який передбачає доповнення Кримінального кодексу України новою статтею 4421 "Публічне заперечення Голодомору 1932‒1933 років в Україні як геноциду українського народу". В цій статті має бути зазначено, що публічне заперечення Голодомору в Україні як геноциду українського народу, а так само виготовлення і розповсюдження матеріялів з таким запереченням, карається штрафом або позбавленням волі на строк до п'яти років.

"Законом встановлено, що публічне заперечення Голодомору в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв, приниженням гідности українського народу і є протиправним. У цьому контексті слід акцентувати увагу на тому, що в Україні і за її межами відбуваються провокативні за своєю суттю спроби заперечити Голодомор та виправдати його організаторів. Ініціятором і головним натхненником заперечення Голодомору є, насамперед, Російська Федерація, яка, декларуючи себе правонаступницею СРСР, всіляко намагається виправдати злочини тоталітарного комуністичного режиму. Враховуючи це та систематичні атаки Російської Федерації на інформаційний простір України в межах "гібридної війни" проти нашої держави, можна констатувати, що постала нагальна потреба у встановленні кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору", ‒ наголосив у своєму виступі Сергій Капітонов.

Проте жодні аргументи не подіяли на частину представників депутатського корпусу і запит свободівця не був підтриманий. Чи є таке голосування підтвердженням факту, що окремі обранці бояться кримінальної відповідальности за антиукраїнські висловлювання, покаже час. Зараз же Сергій Капітонов, коментуючи голосування, висловив побажання окремим депутатам "припинити ганьбити своєю присутністю депутатський склад".

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"