ВО "Свобода"

ENG

29 березня
У Кропивницькому відмовилися піднімати червоно-чорний прапор у пам'ятні дати
У Кропивницькому відмовилися піднімати червоно-чорний прапор у пам'ятні дати

29 березня 2018 року на засіданні міськради Кропивницького депутати відмовилися від пропозиції піднімати червоно-чорний стяг біля будівель комунальних підприємств, а також установ та закладів, що розташовані в межах обласного центру. Відповідний проєкт рішення підготував та озвучив у сесійній залі депутат від фракції ВО "Свобода" Геннадій Маламен.

Жодного голосу за проєкт рішення не дали представники фракцій БПП "Солідарність", "Нашого Краю", "Опозиційного блоку", "Рідного міста" та "Самопомочі". За свідченнями окремих депутатів, були й такі обранці, які спеціяльно витягували картки, аби не брати участи в голосуванні.

У своєму виступі перед депутатами Геннадій Маламен наголосив, що червоно-чорний прапор боротьби має набути для кожного українця символічного значення. На думку націоналіста, підняття червоно-чорного стягу над будівлями в Кропивницькому має тривати стільки ж, скільки триватиме боротьба українського народу з північним агресором.

Ба більше, депутат-свободівець вважає, що для Кропивницького цей прапор має неабияке значення, адже його незмінно піднімав ветеран УПА Семен Климович Сорока, який саме тут провів левову частину свого життя. Геннадій Маламен переконаний: в пам'ять про Семена Сороку та всіх борців за волю України червоно-чорний стяг має майоріти в Кропивницькому.

У додатку до проєкту рішення свободівець вказав знакові дати, які мають бути закарбовані в пам'яті українців. Проєкт рішення передбачав обов'язкове підняття червоно-чорного прапора над будівлями закладів і підприємств Кропивницького в ці дні.

"У нашому місті бійці-добровольці вже підняли цей стяг біля міської ради і на площі Героїв Майдану. Ми зобов'язані його берегти і надати йому символічного значення цим проєктом рішення", ‒ наголосив Геннадій Маламен.

Підтримав свого побратима і голова фракції ВО "Свобода" в міськраді Кропивницького Сергій Капітонов: "Сьогодні не йде мова про заміну державного прапора, йдеться про патріотичний прапор боротьби. Підняття його над будівлями міста в окремі пам'ятні дати ‒ це підвищення рівня патріотизму нашої молоді та громади загалом. І жодним чином це не суперечить закону".

Проте депутати не спромоглися підтримати проєкт рішення, запропонований Геннадієм Маламеном. Очевидно, що окрема частина депутатського складу не зацікавлена у проявах патріотизму серед громади.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"