ВО "Свобода"

ENG

29 березня
Свободівці Кропивницького стали на захист української церкви
Свободівці Кропивницького стали на захист української церкви

29 березня 2018 року перед будівлею міської ради Кропивницького зібралися представники партії "Нова держава", що донедавна називалася "комуністичною партією", та люди пенсійного віку, які торгують вживаними речами на місцевому "блошиному ринку". Пенсіонерів-торговців використали як інструмент у боротьбі проти зведення української церкви в Кропивницькому. Учасники мітингу намагалися захистити пам'ятник совєцької доби, який, відповідно до закону, має бути демонтований. Свободівці стали на захист церкви УПЦ КП, пояснивши пенсіонерам, що храм неодмінно буде збудовано, а пам'ятник ‒ знищено. Ба більше, націоналісти налаштовані знищити всі символи комунізму в обласному центрі.

Учасники "акції" вимагали від депутатів міськради не чіпати Сквер слави, який рішенням сесії було передано під побудову храму УПЦ КП. Плакати активістів-пенсіонерів красномовно свідчили, що акція спрямована проти будівництва храму: "Пам'ятник героям ‒ на церкву неміняємо!", "Владико" Марк ‒ на сквер Слави не зазіхай" (орфографія і стилістика написів подані відповідно до оригіналів).

У ході спілкування з мітингувальниками стало зрозуміло, що не всі вони знають про мету цього ганебного заходу. Чимало учасників прийшли, щоби захистити своє місце торгівлі на незаконному ринку вживаних речей. Окремі учасники пікету біля міськради просто ностальгували за совєцькою епохою та злочинцем Януковичем.

Зазначимо, що люди, попри похилий вік, поводились агресивно, сипали образами на адресу свободівців. Серед пенсіонерів був помічений представник забороненої "Компартії" Юрій Грачьов, який роздавав вказівки учасникам акції. Завважимо, що на сайті забороненої законом КПУ Грачьов фігурує як "перший секретар обкому Ленінської комуністичної спілки молоді України".

"Те, що комуняки так бурхливо зреагували на "Свободу", доводить, що ми на правильному шляху. Всі криваві символи совєцької доби в Кропивницькому будуть знищені! Очевидно, що бабусь і дідусів сьогодні використали, щоби провести цей антиукраїнський шабаш. Вони всі тут говорили про тяжке життя, ціни, пенсії і тарифи, але жодного плакату не принесли, щоби відстояти гідне життя. Натомість, усі їхні плакати були спрямовані проти української церкви", ‒ коментує керівник Кропивницької міської "Свободи", голова фракції націоналістів у міськраді Кропивницького Сергій Капітонов.

Нагадаємо, що 20 лютого 2018 року сесія міськради Кропивницького з другої спроби підтримала проєкт рішення про надання земельної ділянки під будівництво храму УПЦ КП. Свободівець активно виступив на підтримку цього рішення й засудив депутатів, які не хотіли його ухвалювати. Він наголосив, що в межах міста немає жодного храму УПЦ КП, натомість є чимало церков ворожого Московського патріярхату. Зрештою рішення затвердили й землю під будівництво храму було надано.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"