ВО "Свобода"

ENG

30 березня
У Новгородці перефарбованих комуністів позбавили фінансування
У Новгородці перефарбованих комуністів позбавили фінансування

30 березня 2018 року Новгородківська районна рада розглядала питання про внесення змін до місцевих програм, які фінансуватимуть із коштів районного б'юджету. Відповідний проєкт рішення передбачав у рамках районної програми "Ветеран" профінансувати з б'юджету "Новгородківську районну організацію ветеранів України" на 33 тис. грн.

Свободівці Новгородківщини, позицію яких підтримали окремі депутати райради, наголосили: керівництво вказаної організації має прокомуністичні погляди і не соромиться їх висловлювати.

Оскільки у частини депутатів виникли претензії до роботи цієї організації та її звітности за використані б'юджетні кошти, присутній на засіданні представник організації навів деякі цифри, назвавши їх "звітом". Зокрема, за словами представника цієї організації, 2017 року вона освоїла 26 тисяч б'юджетних гривень. Примітно, що з цієї суми 11 тис. грн було витрачено на "заохочення керівного складу" організації.

Присутні на сесії свободівці висловили обурення з приводу наміру в подальшому фінансувати цю прокомуністичну організацію коштом платників податків і наголосили, що в районі є важливі справи, які потребують негайного фінансування.

"Ця організація ветеранів, яка насправді є рудиментом компартії, провадить свою діяльність саме в тому ключі. У той же час, до нас звертаються учасники московсько-української війни, які реально не мають засобів для існування. Зокрема, до мене телефонував ветеран АТО Сергій Тимченко, який нині мешкає у Новгородці в гуртожитку для тимчасово переміщених осіб та планує мешкати і працювати в Новгородці. У чоловіка просто немає за що жити. Йому відмовляють у селищній раді, в райдержадміністрації лише зі скандалом реєструють звернення, але грошей, за словами чиновників, немає.

Ми вважаємо, що платити заробітну плату окремим керівникам громадських організацій з районного б'юджету абсолютно недоцільно. Якщо райрада хоче підтримати ветеранів, то можна розробити програму і зробити це більш ефективно. Громадська організація ‒ неприбуткова, і це нонсенс, коли її керівництво отримує зарплатню з районного б'юджету", ‒ наголосив у своєму зверненні до депутатів керівник районної "Свободи" Павло Дейнеко.

Зрештою, депутати таки відмовилися здійснювати фінансування цієї організації.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"