ВО "Свобода"

ENG

30 березня
"Свобода" заявляє про непослідовність дій Новгородківської РДА
"Свобода" заявляє про непослідовність дій Новгородківської РДА

30 березня 2018 року на засіданні Новгородківської районної ради продовжилося жваве обговорення питання опалення деяких навчальних закладів і районної лікарні. Переважна більшість депутатів, з якими погоджувався і голова РДА Андрій Кочерга, спрямували основну критику й звинувачення на адресу підприємства ТОВ "РАО-ТЕС", що здійснює постачання тепла до цих закладів із котелень, які належать районній раді і перебувають в оренді цього підприємства.

Окремі депутати наполягали на припиненні співпраці з підприємством. У цей момент голова РДА вирішив усіх заспокоїти тим, що, мовляв, готується проєкт зі встановлення в цих закладах окремих модульних котелень.

Втім, зрозуміти логіку заяв посадовця важко. Зокрема, в березні минулого року член батьківського комітету свободівець Юрій Брик на прес-конференції публічно заявив про порушення температурного режиму в Новгородківському НВК №1. Після цього у відповідь на численні звернення свободівців у різні органи влади Юрій Брик отримав відповідь від ОДА, яка поінформувала, що РДА вже замовила проєктну документацію на будівництво блочно-модульної котельні для НВК №1. Будівництво зумовлене тим, що теплозабезпечення НВК здійснюється від котельні районної лікарні, яка перебуває в оренді РАО-ТЕС. Протяжність теплотраси від лікарні до школи - 252 метри, що спричиняє значні втрати тепла, і холод у школі.

Однак усупереч своїм же словам, Новгородківська РДА замовила виготовлення проєктно-кошторисної документації на реконструкцію системи опалення, яка вже не передбачає встановлення окремої котельні.

Розуміючи, що ці дії РДА не дадуть бажаного результату, Новгородківська "Свобода" направила до РДА офіційну пропозицію, у якій вимагала встановити саме окрему котельню, оскільки тільки так можна було би вирішити питання з опаленням у школі. Однак адміністрація надала відповідь, у якій пропозицію свободівців назвала "не актуальною", а з публічних заяв голови РДА стало зрозуміло, що він більше не бачить необхідности у встановленні окремої блочно-модульної котельні.

Станом на кінець березня 2018 року реконструкцію системи опалення в НВК завершено, втім окрему котельну так і не встановлено, як того й бажали чиновники.

Але раптом питання опалення знову набуває гостроти на останній сесії райради, і цього разу голова РДА вже підтримує ідею встановлення саме окремих котелень.

На думку свободівців, часта зміна позицій керівництвом району виглядає як позбавлені здорового глузду спроби посадовців пошити в дурні громадськість району і підзаробити на тендерах.

У Новгородківській "Свободі" наголошують: якби їхня позиція щодо необхідности встановлення окремих блочно-модульних котелень була почута владою з самого початку, подібних маніпуляцій можна було б уникнути.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"