ВО "Свобода"

ENG

3 квітня
Націоналісти Кропивниччини долучились до маршу проти олігархів у Києві
Націоналісти Кропивниччини долучились до маршу проти олігархів у Києві

3 квітня 2018 року свободівці Кропивниччини долучилися до Маршу сили нації "За українське майбутнє без олігархів!", який відбувся в центрі Києва. Учасники заходу поставили за мету домогтися ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень. Серед инших до участи в заході долучилися націоналістичні осередки Кропивницького, Новгородки, Помічної та Світловодська.

Учасники маршу зібралися біля стадіону "Динамо" на вулиці Грушевського, звідки колона вирушила до Кабінету Міністрів. Тут лідери націоналістів з усієї України оголосили головні вимоги до чинної влади.

"Ми задекларували суспільству те, що наш внутрішній ворог є олігархія, яка фактично задушила економіку. Саме олігархи монополізували цілі галузі економіки, встановили високі ціни на товари й послуги. Але найважливіше, що олігархи встановлюють ціну на оплату праці. Маємо найвищі ціни в Европі на товари і послуги та найнижчу заробітну плату у світі. Ми даємо рецепт, як подолати цього внутрішнього ворога ‒ олігархію. З 2014 року у нас зареєстровані законопроєкти, ухвалення яких крім нас вимагає вся українська нація. Ухвалення цих законопроєктів докорінно змінило би правила гри в економічній та соціяльній царині Україні. Основний пакет містить близько десяти законопроєктів, за якими відбудеться демонополізація економіки, повернення коштів з офшорів, заборона приватизовувати стратегічні державні підприємства. При цьому земля залишається власністю, а не товаром, відбуваються повернення у державну власність стратегічних підприємств та ухвалення законопроєкту, за яким є чітка шкала оподаткування: коли великий бізнес великі податки, малий бізнес ‒ малі податки. Як не сьогодні, то завтра, як не завтра, то післязавтра ми доб'ємося того, щоб ці законопроєкти будуть ухвалені", ‒ запевнив голова обласної організації ВО "Свобода" Кропивниччини Андрій Міщенко.

Згодом колона націоналістів рушила до Верховної Ради, де також був проведений мітинг.

"Купка негідників тримає в своїх руках всю владу в Україні. Фактично кожен українець зараз перебуває в кріпацтві, ‒ ніхто не може йому гарантувати гідного життя навіть за умов тяжкої, наполегливої праці. Олігархічна система має бути раз і назавжди знищена!" ‒ наголосив голова міської організації ВО "Свобода" Сергій Капітонов.

Завершили марш біля стіни Адміністрації Президента. Загалом висловити спротив нації олігархам прийшли близько 15 тисяч українців, що свідчить про розуміння народу причин нинішнього зубожіння.

"Масова підтримка антиолігархічного маршу людьми з різних куточків України, зокрема й з Новгородківщини, демонструє чітке розуміння українцями того факту, що ми не можемо розвиватися як держава, якщо нею далі керуватиме олігархія. І найголовніше, що українці розділяють позиції націоналістів щодо того, як з цим злом боротися. Ми чудово усвідомлюємо, що в омріяній успішній, справедливій Великій Україні немає місця олігархам. Впевнений, що українське економічне диво ще попереду і його втілять націоналісти", ‒ наголосив у своєму коментарі щодо участи в марші голова націоналістичного осередку Новгородки Павло Дейнеко.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"