ВО "Свобода"

ENG

4 квітня
Заява Новгородківської "Свободи" щодо створення ОТГ
Заява Новгородківської "Свободи" щодо створення ОТГ

4 квітня 2018 року у Новгородці відбулися перші громадські обговорення з питань створення об'єднаної територіальної громади. В цих обговореннях взяли участь близько 130 жителів Новгородки, з яких 97 проголосували за створення такого об'єднання.

Новгородківська районна організація ВО "Свобода" вважає категорично неприпустимою ситуацію, коли до участі в обговореннях, які стосуються жителів шеститисячної Новгородки, залучається дещо більше сотні осіб. При цьому думка іншої частини населення не почута, а ще частина громади навіть не була повідомлена про проведення обговорень. Фактично, на перших громадських обговореннях думку щодо створення ОТГ висловили лише півтора відсотки від населення селища, тому заяви про підтримку територіальною громадою такої ініціативи абсурдні й передчасні.

Крім того, за інформацією націоналістів, при залученні громадян до обговорень було масово застосовано адмінресурс.

Новгородківська районна організація ВО "Свобода" поважає право територіальних громад в добровільному порядку вирішувати питання щодо створення ОТГ. Разом з тим, націоналісти вимагають від ініціаторів створення ОТГ, а також від сільських рад, які висловили наміри щодо об'єднання, неухильно дотримуватися принципів демократизму, добровільності й конституційності.

На думку націоналістів, прийняттю рішень щодо створення ОТГ повинні передувати не бутафорні, а реальні широкі громадські обговорення і дослідження думки громади. Зокрема, Новгородківська "Свобода" вимагає від депутатів сільських рад донести до своїх виборців суть і мету такого об'єднання, а також провести опитування стосовно бажання територіальних громад об'єднуватися в ОТГ. Результати цих опитувань мають бути опублікованими і обов'язковими до врахування місцевими радами.

"Свобода" наполягає, що створення ОТГ можливе тільки за умови, якщо більше половини членів територіальних громад висловляться за створення такого об'єднання.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"