ВО "Свобода"

ENG

10 травня
Народний депутат від "Свободи" Олександр Марченко презентував у Кропивницькому власну законодавчу ініціятиву в галузі освіти
Народний депутат від "Свободи" Олександр Марченко презентував у Кропивницькому власну законодавчу ініціятиву в галузі освіти

10 травня 2018 року у Кропивницькому відбулася зустріч голови Всеукраїнської асоціяції працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, народного депутата України від ВО "Свобода" Олександра Марченка з керівниками технікумів, коледжів і училищ области. У ході спілкування з освітянами Олександр Марченко презентував свій законопроєкт "Про фахову передвищу освіту". До участі в заході долучилися свободівці з Новгородки та Кропивницького, голова фракції ВО "Свобода" в міській раді Кропивницького та депутати-свободівці Фортечної та Подільської районних рад в місті Кропивницькому.

Олександр Марченко акцентував увагу присутніх на важливості цього законопроєкту, що покликаний захистити навчальні заклади І‒ІІ рівнів акредитації. Також, на переконання депутата-свободівця, ухвалення цього законопроєкту стане початком впровадження позитивних змін в галузі передвищої освіти.

"Обговорення законопроєкту вже відбулось у 17 містах держави. В цілому його підтримують. Цим законопроєктом ми впорядковуємо кількість навчальних закладів. Крім того, нині фінансування державного закладу освіти І‒ІІ рівня акредитації перекладають на місцеві органи самоврядування. Я вважаю, що це неправильно. Наприклад, дані із Західної України свідчать, що багато дітей, які полишають школу після 9 класу, припиняють навчатися далі. Ми маємо повернути дітям можливість здобувати освіту. Це вдасться лише тоді, коли ПТУ, коледжі та технікуми будуть фінансуватиме з держава. Міністерство освіти на чолі з Лілією Гриневич не спромоглося підготувати державницький законопроєкт. Ми його зробили. Тепер маємо домогтись його ухвалення у парламенті", ‒ наголосив у своєму зверненні до присутніх Олександр Марченко.

Принагідно, Олександр Марченко повідомив присутнім про намір провести переговори в Міністерстві освіти, щоб запропонувати долучитися до зареєстрованого у ВРУ законопроєкту "Про фахову передвищу освіту". Також він пообіцяв говорити з усіма представниками влади, щоб заручитися їх підтримкою.

Після тривалих обговорень учасники заходу схвалили ідею ухвалення такого закону та домовилися про мобілізацію зусиль для того, щоб змусити владу його підтримати. Керівники навчальних закладів подякували Олександру Марченку за гідну працю та пообіцяли всебічну підтримку законопроєкту зі свого боку. Всі присутні зійшлися на тому, що законопроєкт допоможе готувати кваліфіковані кадри в межах України та позитивно вплине на розвиток передвищої освіти.

Законодавча ініціятива свободівця Олександра Марченка знайшла позитивний відгук з боку керівників навчальних закладів ще й тому, що освітяни вже встигли на собі відчути впровадження так званих реформ уряду Гройсмана.

Прес-служба ВО "Свобода"