ВО "Свобода"

ENG

22 травня
У Новгородці цькують один із найкращих аматорських ансамблів України
У Новгородці цькують один із найкращих аматорських ансамблів України

Новгородківський вокальний ансамбль "Мрійниці" ‒ один з найкращих аматорських вокальних колективів країни, який є учасником і переможцем численних конкурсів і фестивалів. Нещодавно "Мрійниці" здобули знакову перемогу у двох номінаціях на всеукраїнському фестивалі у Трускавці, прославивши таким чином Новгородівський район на всю країну. Але успіхам колективу не тішиться керівництво району. Деякі учасниці ансамблю повідомляють про цькування з боку чиновників Новгородківської РДА, зокрема завідувача сектора культури, туризму та культурної спадщини Лілії Бойко, якій потурає голова РДА Андрій Кочерга.

"Мрійниці" стверджують, що систематичні приниження і цькування колективу з боку чиновниці тривають вже давно й викликані тим, що успішний вокальний колектив демонструє успіхи, при цьому не боячись указувати чиновниці на численні порушення у її роботі.

За словами учасниць колективу, Лілія Бойко робить усе можливе, щоби знищити ансамбль, принижуючи його учасниць та обмежуючи колектив у можливостях.

Так, нещодавно керівництво сектора культури перешкоджало "Мрійницям" у поїздці на фестиваль у Трускавці. Учасниці ансамблю своїм коштом все ж поїхали на фестиваль, а після тріумфального повернення колективу додому його учасниць не просто ніяк не заохотили, а навіть не виплатили їм компенсацію за відрядження, при цьому продовжуючи цькування.

Після цього одна з представниць колективу почала оббивати пороги чиновницьких кабінетів у пошуках справедливости, однак це теж не давало результату.

10 травня мати однієї з учасниць колективу на особистому прийомі звернулася по допомогу до заступника голови ОДА Світлани Лобанової. На прийомі був присутній голова РДА Андрій Кочерга. Приймаючи звернення, жінку запевнили, що проблему буде негайно вирішено. Однак голова РДА вкотре не дотримався слова.

Попри численні досягнення, "Мрійниць" не допустили до участи у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі "Калиновий спів". Крім того, учасниць ансамблю продовжують принижувати, на них чинять тиск з боку чиновників.

Новгородківські свободівці обурені діями керівництва району і висловлюють підтримку ансамблю "Мрійниці" у їхній боротьбі.

"Ця ситуація вкотре демонструє не лише неспроможність, але й небажання керівництва району розвивати його. Складається враження, що голову РДА сюди відрядили не для розбудови району, а для просування приватних бізнес-інтересів. Інакше як пояснити ситуацію, коли його підлегла доводить до відчаю і фактично знищує ансамбль, який є гордістю району, а голова адміністрації ніяк на це не реагує? Ми вважаємо, що Андрій Кочерга не діє в інтересах району, в тому числі пригнічує розвиток культури. Таке буває, коли на посаду голови РДА призначають людину з иншого району виключно для лобіювання бізнес-інтересів керівництва области", ‒ прокоментував керівник Новгородківської районної організації ВО "Свобода" Павло Дейнеко.

Націоналісти наголошують, що зроблять усе можливе, щоби допомогти ансамблю "Мрійниці". Зокрема, свободівці підготували низку звернень до органів влади з вимогою втрутитись у ситуацію і притягти винних до відповідальности.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"